Блоги

Портников: Логіка нинішнього політичного хаосу – у інкорпорації українських земель до складу Росії

0
Віталій Портников заявив, що нинішній політичний хаос в Україні може призвести до запиту на сильну руку, яким може скористатися Росія

Про це Портников заявив у програмі “Суботній політклуб” у етері Еспресо.TV.

“Будь яка українська влада має на собі тінь олігархічного консенсусу. Консенсус цього разу між Ахметовим та Коломойським. Очевидно, що є люди пов’язані з Коломойським, є пов’язані з Ахметовим, але я вважаю, що це не найголовніше у цій історії.

Дуже важко зрозуміти наскільки це людина Ахметова, якщо вона якийсь час працювала на підприємствах Ахметова. Підприємства Ахметова та Коломойського пройшли чимало менеджерів, які працюють зараз у Офісі президента України, в уряді, врешті сам Зеленський працював у Коломойського, його перший помічник Шефір, Баканов працював у “95-му кварталі”, – нагадав Портноков.

Він порівняв нинішню ситуацію в Україні, із росіською кризою кінця 1990-х, після якої до влади прийшов Володимир Путін.

“Зараз ми говоримо про прем’єра Шмигаля, з такою ж цікавістю, як ми говорили про прем’єра Гончарука. А може не буде цього прем’єр-міністра за кілька місяців і ми просто витрачаємо час.

Але я пам’ятаю таку історію. Після того, як на другий термін вибрали важко хворого президента Росії Бориса Ельцина, він потім пішов на операцію шунтування серця. Була дуже хвора людина, за нього фактично правила “сім’я” та оточення. Потім раптом почався хаос – економічна криза, до якої ми теж наближаємося дуже стрімко, схожа на ту, яка була у Росії у 1998 році. Почали мінятися премє’рміністри з неймовірною швидкістю. Черномирдін, Примаков, Степашин, Путін. І всі казали, що це якийсь хаос, жоден прем’єр-міністр не може протриматися кілька місяців.

І тільки одна мудра людина на всю Росію, Наїна Йосипівна Ельцина, сказала: усі це сприймають, як чехарду, але в процесі змін фігур прем’єрміністрів є очевидна політична логіка. Я ці слова вдови Єльцина запам’ятав на все життя, тому що там було політична логіка. Політична логіка – це слово з 5 літер – Путін. Ми вважали, що це хаос, а це була абсолютно чітка кристалізація режиму”, – сказав Портников.

За його словами, зараз в Україні відбувається те ж саме.

“Слабкий президент, він не хворий і не старий, але слабкий, як інституція. І ми бачили цього президента у середу в залі засідань Верховної Ради. Втомлена, виснажена людина, якій дуже важко витримувати все це.

Буде змінений цей новий прем’єр Шмигаль через кілька місяців, з’явиться новий. Врешті, що відбувається після цього? Запит на сильну руку. Я хотів би сподіватися, що запит на сильну руку не складатиметься з тих п’яти літер, які ми згадали. Що у нас більшість населення не захоче сильної руки Путіна. Ви скажете, що це політична чехарда, а в цьому є політична логіка – інкорпорації українських земель у склад Росії. Це той процес який ми насправді спостерігаємо зараз. Немає значення, як змінюються прем’єри, має значення абсолютна інституційна слабкість української держави”, – сказав Портников.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16