Новини

Портников: розмова Путіна і Зеленського з боку нагадує розмову пахана з якимось винуватим чоловіком на зоні

0

Якщо проаналізувати розмови президента Росії Путіна і президента України Зеленського, то з боку все це нагадує розмову пахана з якимось провинилися мужиком на зоні. Путін відверто говорить: «Так ви будете виконувати Мінські угоди чи ні?», «Так ви буде шанувати історію чи ні?». Ніхто не питає думку президента України, його просто ставлять перед фактом. Про це в ефірі одного з каналів розповів політолог і журналіст Віталій Портников.

Він зазначає, зі слів самого ж Путіна стає зрозуміло, що Росія не збирається виконувати Мінські угоди, але очікує їх виконання від України, як і виконання Україною «формули Штайнмайера». Портников зазначає, імплементація «формули Штайнмайера» потрібна Росії для того, щоб надати особливий статус Донбасу. Важливий момент – особливий статус ще не означає, що Росія поверне ці території, але це буде конституційна основа оформлення державності, тому що навіть сама Україна визнає, що це окрема територія.

Портников припустив, що після того, як Україна в Конституції пропише особливий статус для Донбасу, то в будь-який момент парламенти цих квазіреспублік можуть проголосувати за приєднання своїх територій до РФ, як це вже було з Кримом.