Суспільство

Портніков: Зеленський – не лідер, а ліфт

0

Фактична відмова парламенту від розгляду кандидатури колишнього президента Грузії Михайла Саакашвілі на пост віце-прем’єра – це історія не про самого Саакашвілі.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Це історія про Зеленського.

Ще недавно президент міг зажадати від парламенту затвердити міністром хоч власного водія – і депутати правлячої партії слухняно погодилися б з будь-якою пропозицією глави держави. Погодилися б без дискусії, без прояву інтересу до запропонованої кандидатури. Якщо з’являлися хоч якісь сумніви в адекватності президентських пропозицій, вони сприймалися як демонстрація неповаги до “вождя” і припинялися на корені, пише Віталій Портников для espreso.tv.

Цей час закінчився. Вже саме запрошення Саакашвілі на засідання фракції “Слуга народу” було поганим сигналом для глави держави. Саакашвілі зустрічався із Зеленським. Цього мало б вистачити будь-якому депутату-“слузі”. Але, як бачимо, не вистачило.

Не можна назвати цю ситуацію непередбачуваною. Власне, серед тих, хто передбачав майбутній “бунт” депутатів, ще на самому початку правління Зеленського був тодішній глава офісу президента Андрій Богдан – фактичний куратор нового парламенту в перші місяці його роботи. І горезвісний “турборежим” був пов’язаний з розумінням того, що рано чи пізно депутати від правлячої більшості задумаються про власні інтереси, а інтереси Зеленського і найближчого оточення перестануть їх цікавити.

Адже які в більшості своїй депутати-“слуги”? Це випадкові люди, які просто використовували Зеленського для того, щоб потрапити в парламент – точно також, як Зеленський використав інфантилізм, наївність і безвідповідальність своїх виборців для потрапляння в крісло президента. Зеленський для таких депутатів – не лідер, а ліфт. Ліфт, який вже приїхав на потрібний поверх.

При цьому ніякого виходу з ситуації у президента немає. Розпустити парламент? Провести дострокові вибори? Але кого набере Зеленський в новий список “Слуг народу”? Кого може набрати людина, у якої немає політичних поглядів і розуміння того, як потрібно реформувати і розвивати країну? Який сприймає політику як серію телевізійних роликів?

Тільки нових випадкових людей, для яких він знову зіграє роль ліфта. Людей, які розбіжаться відразу ж, як тільки зрозуміють, які можливості відкриває для них робота в парламенті.

Для того, щоб було інакше, Зеленський повинен почати працювати не з випадковими людьми і не з командою свого сатиричного шоу. Він повинен почати працювати з однодумцями.

Але спільність поглядів повинна мати на увазі наявність поглядів у першої особи. В іншому випадку доведеться завжди працювати ліфтом.

Джерело: ОБОЗРЕВАТЕЛЬ