Різне

“Поруч з дівчиною була дитина”: Під Тернополем археологи знайшли останки кількох людей

0

У селищі Залізці Тернопільської області археологічна експедиція виявила поховання XVII – початку XIX століть, в якому було десять людських скелетів, серед них – останки священика, дівчини і дитини. Про це повідомляє “Суспільне”, публікуючи фото і відео з місця знахідки, передають Патріоти України.

Розкопки проводяться біля костелу святого Антонія, де в 16-17 столітті був центр селища Залізці та цвинтар. Археологи, вивчаючи давню локацію цього сакрального місця, знайшли, зокрема, поховання священика, якому, судячи по черепу, було більш ніж 30 років.

“Він був похований в ризах, в сутані з нашитою бронзової іконою з емалями. Як ми вже визначили, це була Ченстоховська або Белзськая Богородиця. Так само у нього була вервиця, від якої залишилися хрестик і намистина”, – повідомив журналістам археолог, керівник експедиції, директор місцевого краєзнавчого музею Василь Ільчишин.

Також під час розкопок було виявлено скелет дівчини, яка померла у віці близько 20 років. Ймовірно, вона ревною віруючою – на грудях у неї був дерев’яний хрест з прикріпленим свинцевим розп’яттям. Палець дівчини був прикрашений бронзовим перснем зі скляними камінчиками.

Недалеко від дівчини і священика було поховано дитину. Знахідки вивчатимуть антропологи в Києві і Тернополя, згодом вони повернуться в музей в Залізцях.