Різне

Пост Білого дому про Другу світову розлютив російську владу

0

На сторінці Білого дому в Інстаграм 8 травня з’явився пост, в якому переможцями нацизму були названі США та Велика Британія. Це викликало обурення російської влади, інформує Українська правда.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Джерело: Білий Дім в Instagram, заява МЗС Росії.

Деталі: Адміністрація американського президента назвала переможцями нацизму США і Великобританію. У дописі, присвяченому закінченню Другої світової війни, йдеться, що “8 травня 1945 року Америка і Велика Британія здобули перемогу над нацистами”, також у Білому домі додали, що дух Америки “завжди буде перемагати, врешті-решт саме так і відбувається”.

Пост Білого дому засудили у Держдумі та Раді Федерації Росії.

Дослівно МЗС РФ: “Викликають крайнє обурення спроби спотворення підсумків розгрому нацизму і вирішального внеску нашої країни, які не припиняються у Вашингтоні навіть в урочисті дні загального святкування 75-річного ювілею Перемоги.

Не можемо у зв’язку з цим пройти повз розміщеного на сторінках Білого дому в соцмережах коментаря, де перемога над гітлерівською Німеччиною приписується виключно “Америці і Великій Британії”. Напередодні священного свята у американських чиновників не знайшлося хоробрості і бажання хоч півсловом віддати належне незаперечній ролі і колосальним жертвам, яких зазнали тоді Червона Армія і радянський народ в ім’я всього людства”.

Нагадаємо: у 1939 році СРСР уклав із нацистською Німеччиною пакт Молотова-Ріббентропа, на основі якого того ж року обидві держави стали загарбниками частини територій Польщі, і саме з цього розпочалася Друга світова війна.

Лише після нападу Німеччини на Радянський Союз у 1941 році СРСР вступив у коаліцію із США та низкою європейських держав, і спільно з ними вже виступив проти Рейху.