Політика

Постпред України в ООН: Не можна виходити з того, що російські дипломати ходять у лаптях

0

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця заявив, що недооцінювати російську дипломатію не варто. Про це він сказав в інтерв’ю агентству “РБК-Україна”, пише Гордон.

“Я не втомлююся повторювати, що російська дипломатія – дуже потужна. Інше питання – вони нам чужі ідеологічно, як і нашим партнерам у Європі, Північній Америці, Австралії. Але ми не можемо в нашій роботі виходити з того, що російські дипломати ходять у лаптях”, – зазначив Кислиця.

Постпред України при ООН додав, що Росія є постійним членом Ради Безпеки, “тому від РФ, хочеш не хочеш, буде залежати вирішення багатьох питань”.

Дипломат додав, що “дивитися на світ лише через призму українського питання” не можна.

“На членах Радбезу лежить статутна відповідальність за глобальні питання: і це не лише агресія Росія проти України, а й конфлікт у Сирії, де загинули сотні тисяч людей, конфлікт у Ємені, ядерне нерозповсюдження. Росіяни – великі майстри багатоходівок, вони можуть не мати вишуканості у своїх діях, вони часто діють кондово, і в заявах, і в дипломатичних кроках. Але вони майстри залаштункової, таємної дипломатії”, – підкреслив Кислиця.

Як приклад він навів російський проєкт резолюції, який пропонував зняття міжнародних санкцій у зв’язку з пандемією коронавірусу.

“Питання санкцій має дуже широкий електорат в ООН, зокрема на Генасамблеї. Тому РФ вдається, на жаль, заробити собі певні бали серед країн, що виступають проти односторонніх санкцій як таких. Сподіватися, що Росія отримала відсіч і зупинилася, коли Україною та її партнерами було заблоковано російську резолюцію про санкції, не варто”, – заявив український дипломат.

2 квітня Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію глобальної солідарності у боротьбі з COVID-19. Ініціаторами стали Гана, Індонезія, Ліхтенштейн, Норвегія, Сінгапур і Швейцарія, а співавторами стали 188 держав, зокрема Україна.

В альтернативному проєкті резолюції від Росії також ішлося про необхідність солідарності, але пропонували положення про скасування міжнародних санкцій. Російський проєкт дістав підтримку чотирьох країн (Центральноафриканської Республіки, Куби, Нікарагуа і Венесуели), проте країни Європейського союзу, Великобританія, США й Україна заблокували проєкт російського документа. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що російський проєкт декларації є маніпулятивним.