Політика

«Працює в інтересах Росії»: США звинуватили Деркача в роботі на Москву

0

Росія, Китай та Іран намагаються втручатися у виборчий процес у США і працюють проти обох головних кандидатів на посаду президента — чинного лідера Дональда Трампа та кандидата від Демократичної партії Джо Байдена.

Про це йдеться в заяві голови Національного центру контррозвідки та безпеки Вільяма Еваніни.

За даними розвідки, Росія намагається погіршити позиції Байдена, оскільки оцінює його як антиросійський «істеблішмент». РФ вживає різних заходів, у тому числі використовує позафракційного депутата Верховної Ради Андрія Деркача, який оприлюднив аудіоматеріали Порошенка: Мета «плівок Деркача» — зробити українське питання токсичним для США про вплив Байдена на Петра Порошенка. Голова розвідки називає Деркача проросійським депутатом, який працює проти Байдена і в цілому проти Демократичної партії.

При цьому Росія активно підтримує Трампа. «Деякі повʼязані з Кремлем особи також прагнуть підтримати кандидатуру президента Трампа в соціальних мережах і на російському телебаченні», — заявив голова контррозвідки.

Китай навпаки намагається знизити рейтинг Трампа, оскільки вважає його непередбачуваним і хоче, щоб він пішов. КНР переважно працює над впливом на громадську думку в США. Трамп неодноразово заявляв, що вбачає в Китаї небезпеку й за останні місяці посилив антикитайську риторику на тлі пандемії, протестів у Гонконзі та можливого блокування TikTok.

Іран, за даними розвідки, прагне підірвати демократичні інститути США, і загалом намагається за допомогою дезінформації та фейків в інтернеті перешкодити переобранню Трампа, оскільки той продовжить і далі тиснути на іранський режим. У хід також іде антиамериканський контент.

Вибори президента США заплановані на 3 листопада цього року, а інавгурація нового лідера держави повинна відбутися в січні 2021 року. Шанси колишнього віцепрезидента США Джо Байдена перемогти на майбутніх президентських виборах The Economist: Байден переможе на виборах президента США з вірогідністю понад 90%. Шанси Трампа — 1 до 10 чинного лідера Дональда Трампа перевищують 90%.

Джерело: Бабель