Суспільство

“Практика часів Януковича”. Гончарук заявив, що в уряд повертаються корупція і “схематозик”

0

Колишній прем’єр-міністр України Олексій Гончарук в ефірі “Радіо НВ” 23 червня висловив думку, що після змінення уряду в Кабінет Міністрів повертаються корупційні схеми, передає gordon.ua.

“Проблема в тому, що уряд повертається корупція – окремий “схематозик” виникає і в будівництві, і в екологічній інспекції, податкова повертається до практик часів [президентства Віктора] Януковича… Є дуже багато речей, які мене непокоять”, – сказав Гончарук.

На його думку, наслідки таких дій будуть очевидними приблизно за пів року – рік.

“Я думаю, що нас усіх чекає холодна осінь. Не в сенсі погоди, а в тому сенсі, що багато ефектів буде проявлено і через відсутність грошей, і через кризу в енергетиці, і через кризу в таких банальних речах, як закупівля ліків… Кадрову чехарду навесні в Міністерстві охорони здоров’я і тиск на державне підприємство, яке має здійснювати закупівлі, усі бачили”, – зазначив колишній прем’єр.

Він вважає, що все це стало, зокрема, причиною відмови народних депутатів підтримати програму уряду Дениса Шмигаля.

“Не думаю, що основні претензії парламенту до уряду Шмигаля зараз полягають у тому, що документ неякісний (хоча до нього дійсно багато питань)… Думаю, що основні претензії як раз у тому, що я вже перелічив. Не можна не помічати, що повертаються корупційні практики, не можна не помічати, що окремі великі блоки, які мали бути давно реформовані, зараз стоять, не можна не помічати, що той дуже хороший, на мою думку, темп, який було взято в перші шість місяців, зараз буксує”, – сказав політик.

Гончарук переконаний, що в Україні помітним є відкат у реформах у багатьох напрямах.

“Подивіться на ProZorro, на те саме ЗНО… Тобто я розумію, що, можливо, сміливості ухвалити рішення про їх скасування не вистачить, але той текст, той наратив, який лунає із владних кабінетів, він дуже насторожує. Це говорить про те, що комусь знову хочеться створити преференції за рахунок інших, комусь десь хочеться бути трошки рівнішим і мати більше доступу, ніж іншим… Мене дуже непокоїть, що ми можемо повернутися в часи Януковича. Не в сенсі, що у нас при владі буде відвертий бандит – очевидно, так погано не буде”, – сказав експрем’єр.

Юриста Гончарука призначили прем’єр-міністром України 29 серпня 2019 року. Незабаром після призначення він заявив, що ВВП України має зрости на 40% протягом п’яти років.

4 березня 2020 року Гончарука звільнили з посади, зокрема через проблеми в економіці. “Наш біль – падіння промисловості на 5%, і воно триває четвертий місяць поспіль у багатьох секторах. Не надав, на жаль, уряд інструментів, які стимулюють внутрішнє виробництво і нові виробничі потужності”, – заявив президент України Володимир Зеленський перед голосуванням за відставку Гончарука.

На посаді прем’єра Гончарука змінив Денис Шмигаль, який до цього обіймав посаду віцепрем’єр-міністра – міністра розвитку громад і територій.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist