Новини

Православна церква Румунії визнала автокефалію ПЦУ

0

У Румунської православної церкви заявили про згоду з тим, що Православна церква України (ПЦУ), однак наполягає на досягненні консенсусу між Вселенським патріархатом і Московським патріархатом. Інформацію відповідного змісту надали в грецькому агентстві церковних новин Romfea. В тому числі, відомо, що Синод Румунської церкви на останньому засіданні прийняв рішення про згоду з наданням автокефалії. Одночасно з цим, підкреслюється, що з українського питання РПЦ і Константинополь повинні досягти консенсусу.

Більш того, повідомляється, що Румунська церква буде направляти своїх делегатів на Всеправославного зустріч в Аммані, ініціатором якої став патріарх Єрусалимський Феофіл.

Як відомо, в лютому 2019 року повідомлялося, що Румунська православна церква має намір визнати ПЦУ, якщо влада України зможе забезпечити права і свободи румунських громад. Крім того, православний Бухарест виступає за створення румунського вікаріату в складі ПЦУ. Також раніше предстоятель Православної церкви України Єпіфаній висловив думку, що Російська православна церква останньої визнає українську автокефалію.