Суспільство

Православна церква України розкритикувала капелюх на головній ялинці України

0

Православна церква України розкритикувала рішення прикрасити головну новорічну ялинку країни на Софійській площі в Києві капелюхом. Про це повідомляється на сторінці ПЦУ в Facebook.

У ПЦУ зазначили, що Різдво святкується в світі протягом багатьох століть і обурені тим, що відбуваються “неодноразові спроби переінакшити, поставити під сумнів, нівелювати смисли, підмінити поняття більш споживчим, абстрактним, комерційним розумінням свята”.

“У XXI столітті Україна нарешті, здавалося б, залишила в минулому антирелігійні, безбожні ідеології комунізму, «світлого майбутнього», повернула святкування Різдва Христового, шанування Святого Миколая замість вигаданого Діда Мороза… Але прикро спостерігати, як минуле знову намагається подолати вічне”, – заявили в церкві.

Там підкреслили, що викликає подив, що в демократичній країні без обговорення з громадськістю та релігійною спільнотою “визначається дивна концепція виду головної ялинки країни, витісняє християнську символіку і замінює її на казково-абстрактну”.

У ПЦУ написали, що не могли не звернути на це увагу, оскільки різдвяну зірку встановлювали на верхівках ялинок як символ Христа, який приходить у цей світ.

“Адже саме Різдвяна зірка осявала темне небо і повідомляла про народження Сина Божого. А який сенс Різдва повинен втілювати нинішній головний новорічний і різдвяний атрибут країни з капелюхом на верхівці?” – запитали в православній церкві України.

Також у повідомленні йдеться, що зараз триває Різдвяний піст, час осмислення, духовного зростання та оновлення. У церкві закликали міську владу переглянути концепцію різдвяної прикраси ялинки.

Організатори відреагували на невдоволення громадськості і пообіцяли на сторінці Folks Ukraine в Facebook, що напередодні свята Святого Миколая прикраса на верхівці зміниться.

“Друзі, не хвилюйтеся, напередодні Святого Миколая зірка замінить чарівний капелюх на головній ялинці!”- написали організатори.

У коментарях думки на про це розділилися. Деякі користувачі подякували відповідальних за прикрасу людей за те, що вони прислухалися з до них. При цьому багато хто заявив, що капелюх надає чарівну атмосферу і їм шкода, що люди “не розуміють креативу”.