Суспільство

Приїхали: Активісти віднайшли активи олігарха Коломойського у Росії

0

Попри те, що Ігор Коломойський стверджує, що у нього немає бізнесу у Росії, групі “Приват”, що підконтрольна олігарху, належить корпорація з виготовлення пет-упаковки та виробів з пластмаси “Ретал”, яка має аж 11 філіалів у РФ.

Крім того, у Москві досі працює бізнес-центр Коломойського, який у 2014 році переписали на партнера Коломойського, сина радянського генерала КДБ, Дмитра Рябоконя.

Ці активи Кремль може досі використовувати для впливу та тиску на українського олігарха.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів Watchdogs.Розслідування на “Прямому”.

Нині “Ретал” підприємство зареєстроване у Києві. Власник – “Ретал Індастріз лімітед”. Острів Кіпр, місто Лімасол. Втім, основний потенціал підприємства ще з 1994-го року зосереджений у Росії, де аж 11 потужних філіалів.

Інформаційно-аналітична система You Control показує, що “Ретал Україна” має відношення до умовної групи “Приват” не колись в минулому, а просто зараз.

Це підтверджує і менеджмент компанії, а також кіпрських фірм. Серед них – давній менеджер Коломойського Юрій Хмара. Генеральний директор “Реталу” – одвічний партнер олігарха Анатолій Мартинов. Мартинов – бізнесмен з Дніпра, бенефіціар компаній “Щедро” та “Оптімусагро трейд”. Обидва ці холдинги, за даними реєстру You Control пов’язані з так званою фінансово-промисловою групою “Приват”. Та й навіть більше, сам Мартинов на цьому ж ресурсі зазначений як пов’язана з Коломойським особа.

Тож факт залишається фактом, люди пов’язані з ним багатьма бізнес-зв’язками до сьогодні керують компанією “Ретал”.

Також Коломойський пов’язаний з московським бізнес-центром “Еліт-Холдінг” у 15 хвилинах пішої прогулянки від Кремля.

Колись “дочка” ПриватБанку – МосКомПриватБанк – купила його у 2001-му році. Його кадастрова вартість – 16,5 міляьрдів рублів або 23 мільйони доларів. Тобто формальна мінімальна ціна – щонайменше 60-70 мільйони доларів.

У фірми “Еліт-Холдинг”, який належав бізнес-центр, було чотири засновники: росіянин Дмитро Рябоконь(25% акцій), Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов та ще один співзасновник українського ПриватБанку Олексій Мартинов (їм належало 75%).

Вони успішно заробляли на оренді гроші аж до літа 2014-го роки, коли Слідчий комітет РФ наклав арешт на майно українських бізнесменів, через те, що тоді Коломойський очолив Дніпропетровську ОДА і зайняв “патріотичну” позицію.

Через п’ять днів після візиту слідчих, компанія “Еліт-Холдінг” заявила, що закривається, а будівля переходить у власність ТОВ “Сіті-Холдінг”. Це компанія-клон: та ж адреса, номери телефонів, вид діяльності й навіть керівник. Єдина відмінність – в переліку співвласників немає жодного українця. Усіма акціями відтепер володіє Дмитро Рябоконь.

Російський суд прямо каже, що Рябоконь – просто підставний власник, який не має права розпоряджатися бізнес-центром. Втім, новий “власник” досі судиться за будівлю, але орендний бізнес у бізнес-центрі триває – він справно працює і зараз і заробляє гроші.

Тож, формальний арешт будівлі виглядає радше, як козир у рукаві для перемовин Коломойського з російською владою колись у майбутньому.

Дмитро Рябоконь, який ним керує – це не просто якийсь випадковий бізнесмен. Він – син колишнього генерала КДБ Володимира Рябоконя, який багато років очолював російський “МосКомПриватБанк”. Тобто це син одного з ключових партнерів Коломойського в Росії.

Наразі Коломойський стверджує, що Рябоконі вкрали у нього спільне майно, яке було лише “дрібною портфельною інвестицією”. Називати актив у 60-70 мільйонів доларів “дрібною інвестицією” – це дуже не схоже на Коломойського.

Той факт, що російські суди Рябоконю не віддають спірну будівлю, не визнаючи його реальним власником. Так що Ігор Валерійович має всі шанси сторгуватися за свої 50 мільйонів і питання лише в тому: кому і що він запропонує там взамін?