Суспільство

Причащалися з однієї ложки, але слизової не торкалися: скандальне відео зі Львова і реакція УГКЦ

0

На Благовіщення 7 квітня у Львові священник УГКЦ причащав парафіян на задньому дворі церкви, причому всіх з однієї ложки, передає 24 канал. В архієпархії кажуть: жодного порушення карантину не було, гігієнічних норм та дистанції усі дотримувалися, а ложку до рота брали, “широко відкриваючи уста”, аби не торкатися слизової.

Відео, де зафіксували процес причащання людей з однієї ложки, розмістила у фейсбуці Наталія Шахрайчук. “А ви платіть 17 000 за відсутність маски й гуляйте з дітьми на балконі”, – написала вона.

Відео показує церкву Зіслання Святого Духа УГКЦ (Українська греко-католицька церква) на Сихові – це один зі спальних мікрорайонів Львова.

Священник причащає парафіян у задньому дворі храму з однієї ложечки: дивіться відео

Портал Tvoemisto.tv опублікував пояснення ситуації, яку бурхливо та здебільшого з обуреними коментарями обговорюють у мережі (відео Наталії Шахрайчук поширили понад 56 тисяч разів).

Речник Львівської архиєпархії УГКЦ отець Павло Дроздяк заявив, що жодного порушення в діях священника не було: “Причастя відбувалося на відкритому просторі з дотриманням гігієнічних норм та дистанції, тому ми не можемо говорити про порушення”.

Водночас в УГКЦ визнали, що причастя дійсно відбувалося з однієї ложки, але – її могли у будь-яку мить продезінфікувати.

Причащали з однієї ложечки, але не торкаючись до слизової оболонки. Водночас був присутній прислуговуючий, який тримав рушничок, промочений дезінфікуючою речовиною, – сказав отець Дроздяк.

“Якби відбувся контакт, то ложку продезінфікували б”, – уточнив представник церкви. І додав, що, власне, прихожани церкви мають звичку причащатися, “відкриваючи широко уста”, і “ніколи не облизували ложицю”.

Прокоментував ситуацію і депутат Львівської міської ради та адміністратор спільноти “Варта 1” у фейсбуці (туди у першу чергу надіслала відео Наталія Шахрайчук) Ігор Зінкевич.

З точки зору “Розпорядження про служіння в часі епідемії” священник не порушив жодного пункту. Причастя відбувається на дворі, віряни далеко одне від одного, усі засоби безпеки були вжиті!
– написав депутат.

І додав, що “церква цього року закликає і просить молитися вдома, через онлайн-трансляції, дотримуватися правил ізоляції та бути відповідальними за життя інших”.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16