Суспільство

“Приватбанк” подав новий позов на 5,5 мільярда доларів проти Коломойського

0

“Приватбанк” подав новий позов проти колишніх власників – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також одного з топменеджерів і двох офшорних компаній, повідомляє 24 канал.

Один з найбільших банків України подав позов у кіпрські суди на колишніх власників, вимагаючи відшкодувати збитки у розмірі 5,5 мільярда доларів. Про це пише “НВ Бізнес”.

У банку переконані, що колишні власники Коломойський і Боголюбов здійснювали шахрайські схеми та відмивали гроші.

Також у схемі, за версією банку, залучені:

  • один з колишніх керівників банку Тимур Новіков;
  • дві кіпрські компанії PrimeCap (Cyprus) Limited та Duxton Holdings Limited.

Позов “Приватбанку” стосується двох серій транзакцій, які здійснили у період з 2013 по 2016 роки за вказівкою його колишніх власників. У банку наголосили, що ці транзакції передбачали сплату величезних сум компаніям, що належали Коломойському та Боголюбову. Водночас кредитні договори є удаваними та жоден з них не був погашений.

Ці транзакції включають схему, за якою 2,34 мільярда доларів направили кіпрській компанії Duxton Holdings Limited, якій майже щодня йшли транші у розмірі до 30 мільйонів доларів. Такі транші нараховували протягом чотиримісячного періоду у 2013 році.

Тепер, після нового позову, загальна сума, заявлена “Приватбанком” проти Коломойського і Боголюбова в Англії, на Кіпрі, в США та Ізраїлі, склала понад 10 мільярдів доларів.

Банк, як і раніше, наполягає на отриманні повної компенсації від своїх колишніх власників через збитки, заподіяні йому, коли вони володіли банком, і досягнення справедливості як для банку, так і для українських платників податків, – мовиться у повідомленні банку.

  • 18 грудня 2016 року уряд за пропозицією НБУ і акціонерів “Приватбанку”, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію банку через його неплатоспроможність.
  • Держава отримала 100% у його капіталі, а “Приватбанк” був докапіталізований на суму 116,8 мільярда гривень. У червні 2017 року уряд вирішив внести у капітал банку ще 38,5 мільярда гривень на підставі аналізу НБУ і незалежного аудитора.
  • Наразі триває активна підготовка до розгляду справи у Лондоні за позовом “Приватбанку”, який звинувачує колишніх власників у шахрайстві і привласненні майже 2 мільярдів доларів. Повноцінний розгляд справи у Лондоні почнеться у 2021 році.
  • Доти зберігається всесвітній арешт на активи олігархів і обмеження у витратах до 20 тисяч фунтів на тиждень. Також їм необхідно погоджувати з “Приватбанком” будь-які угоди купівлі чи продажу активів.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16