Війна

Приховали скидання запалювальних мін: журналіст Бутусов звинуватив Арахамію і ТСК у брехні про вибухи арсеналу в Балаклії

0
Звіт тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради про причини вибухів на військових складах у Балаклії Харківської області, який опублікував глава фракції “Слуги народу” Давид Арахамія, сфальсифікований

Про це 30 квітня в Facebook заявив головний редактор видання “Цензор.НЕТ” Юрій Бутусов.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

“Звертаюся до депутатів Верховної Ради. Сьогодні деякі члени тимчасової слідчої комісії ВР з розслідування вибуху в Балаклії на чолі з Давидом Арахамією спробують обдурити вас і народ України і запропонують голосувати за сфальсифіковане висновок про причини вибуху 65-го арсеналу. Той, хто проголосує за цей фальшивий звіт, покриє себе ганьбою, і я першим напишу – це список зрадників і дурнів “, – написав журналіст.

За його словами, роблячи висновки, ТСК не заслухала керівництво Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з керівником Олександром Рувіном включно, жодного офіцера Головного ракетно-артилерійського управління Генштабу, “не був заслуханий навіть командир арсеналу”.

“Вони взяли наспіх вигадану версію харківського інституту, яка не витримує ніякої критики. І на її основі Арахамія написав абсолютно брехливий висновок, ніби експертиза Рувіна грунтувалася тільки на одній версії – атака з безпілотника, і заявив, що версія з безпілотником помилкова. Насправді , дані радара “Украероруху” в справі є, і їх ніхто не спростував.

Він стверджує, що комісія Ради “приховала від депутатів в своєму звіті, що 26 грудня 2015 року на території арсеналу були скинуті 14 запалювальних мін-гранат ЗМГ, але тоді вибухів і пожежі вдалося запобігти”, – зазначив Бутусов.

“Комісія приховала, що противник атакував склад ЗСУ на південному напрямку, скинувши з безпілотника кумулятивні гранати. Більш того, версія з безпілотником не була єдиною. Розглядали і диверсію на арсеналі, і пуск керованої ракети. Моя думка – на складі була диверсія, але іншим способом, і цілком ймовірно, що безпілотник противника міг здійснювати функції розвідки”, – заявив журналіст.

Бутусов вважає, що “розгляд справи про вибух арсеналу тимчасова слідча комісія зробила не компетентно, навмисно не повідомляючи про важливі факти і не провівши серйозного розслідування”.

“Бачу, що пан Арахамія навмисно пропонує версію катастрофи, ведучи в сторону від версії, яка пов’язана з можливими діями Російської Федерації, і відкидаючи все, що підтверджує російський слід. Якщо сьогодні цей дурний і негідний звіт буде проголосований, кожен, хто натисне кнопку, буде голосувати не за істину, а за зраду. а пан Арахамія, на мій погляд, що не провів як голова комісії належного розслідування, буде не гідний рукостискання громадянина України “, – написав головний редактор.

Джерело: Еспресо.TV