Новини

Програли апеляцію: суд став на бік заводу Коломойського у справі з ПриватБанком

0

ПриватБанк і Нацбанк України програли апеляцію: Північний апеляційний госпсуд визнав претензії заводу бізнесмена Ігоря Коломойського на 22 млн гривень.

Суд залишив чинним рішення Господарського суду Києва від 17 грудня 2019 року, який задовольнив претензії “Нікопольського заводу феросплавів” до ПриватБанку й стягнув із фінустанови 21,8 млн грн на користь позивача. Про це повідомив Finbalance. Цю суму НЗФ як поручитель, виконавши мирову угоду, оплатив Нацбанку в рамках часткового погашення заборгованості ПриватБанку з рефінансування.

“Згідно із судовими матеріалами, НЗФ передавав у заставу для НБУ рухоме майно (тепловози, напіввагони) вартістю 40 млн грн. Відповідне обтяження було знято після виплати поручителем для кредитора 21,85 млн грн, як це було передбачено мировою угодою. Раніше НБУ заявляв, що ініціатором мирової угоди був НЗФ, і вона передбачала можливість виплати суми зобов’язань упродовж 12 місяців рівними частинами без комісії. Причому 06.09.2019 року завод достроково погасив всю цю заборгованість”, – йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, що Господарський суд Києва частково задовольнив позов “Нікопольського заводу феросплавів” до ПриватБанку й вирішив стягнути з нього 21,85 млн гривень.

Національний банк України можуть позбавити можливості забирати борги з компаній колишнього власника Приватбанку Ігоря Коломойського за кредити рефінансування через стягнення заставного майна.

Наприкінці січня 2020 року Приватбанк виплатив 21,8 млн гривень “Нікопольському заводу феросплавів”, який входить до структури бізнесу мільярдера Ігоря Коломойського.