Суспільство

Прокурор АРК про інтерв’ю Поклонської: Ми почерпнули для себе щось корисне. Розмови про її звернення до ЄСПЛ тепер не мають сенсу

0

Інтерв’ю, яке депутатка Державної думи Росії, колишня “прокурорка” окупованого Криму Наталія Поклонська дала засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону, стало вельми корисним для органів української прокуратури. Про це в інтерв’ю НВ 14 травня сказав прокурор Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний.

“Для мене дещо було дивним, коли багато хто критично висловлювався з приводу того, “для чого у злочинців брати інтерв’ю?”. Але як бачите, прокуратура Криму, наприклад, із цього інтерв’ю для себе почерпнула дещо корисне й упередила ті можливі наслідки, які були б, якби пані Поклонська не підтвердила те, що вона обізнана щодо підозр і кримінального переслідування проти неї в Україні”, – сказав Поночовний.

Він пояснив, що “експрокурорка” неодноразово заявляла, ніби не знає, за що її притягують до відповідальності.

“У цьому інтерв’ю вона це, у принципі, спростувала… Поклонська з погляду дотримання її права на захист (тут ми якраз більше говоримо про процесуальні моменти) підтвердила те, що наразі вона має можливість ефективно захищатися, отже, її розмови про звернення в Європейський суд із прав людини після цього не мають жодного сенсу”, – заявив глава прокуратури АРК.

Із погляду українського законодавства, Поклонська не є ні депутаткою парламенту РФ, ні “прокуроркою”, оскільки саме створення “прокуратури” після окупації півострова було незаконним; тому вона має нести відповідальність як звичайна громадянка України, додав Поночовний.

Поклонська була співробітницею української прокуратури. У травні 2014 року, незабаром після окупації Кримського півострова Росією, її призначили “прокурором” Криму. На виборах, які відбулися восени 2016 року, Поклонську обрали в нижню палату російського парламенту за списком “Единой России“.

Генпрокуратура України 2014 року відкрила проти Поклонської кримінальне провадження за підозрою в державній зраді, у квітні 2016-го – за підозрою у причетності до заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

У травні 2018 року стало відомо, що вона подала скаргу до ЄСПЛ, стверджуючи, ніби українська влада порушила її право на справедливий судовий розгляд.

11 травня на YouTube-каналі Гордона вийшло інтерв’ю з Поклонською. Під час інтерв’ю вона, зокрема, говорила про анексію Криму і про те, чи вербувала її ФСБ РФ. Гордон, серед іншого, запитав у Поклонської, чи вважає вона себе зрадником і чи відчуває себе використаною.

Деякі журналісти і політики розкритикували інтерв’ю. Вони заявили, що так Гордон легітимізує “експрокурорку” в українському інформаційному просторі. Але в комісії з журналістської етики заявили, що програма не порушує українського законодавства і її можна використати проти Поклонської під час розслідування окупації Криму. У прокуратурі Автономної Республіки Крим розповіли, що інтерв’ю буде долучено до матеріалів кримінального провадження.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist