Політика

Прокурори САП відповіли на звинувачення Венедіктової та нагадали, що вона не може давати їм указівки

0

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури увечері 26 травня опублікували у Facebook відкритого листа у відповідь на заяву генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, інформує видання Гордон.

Венедіктова перед цим звинуватила САП у бездіяльності. Вона заявила, що антикорупційна прокуратура працює неефективно: фігурантів резонансних справ кілька років тому повідомили про підозру, а слідство досі не завершено і винних не притягнуто до відповідальності. На думку Венедіктової, в організації роботи прокурорів САП є серйозні прорахунки, а керівництво відомства не вживає адекватних заходів. “Така безпорадність не може більше залишатися без реагування генерального прокурора”, – заявила вона.

У САП нагадали, що, відповідно до закону про прокуратуру, генеральний прокурор і його заступники не мають права давати вказівки працівникам антикорупційної прокуратури.

“Тому незрозуміло, які саме повноваження використовувала генеральний прокурор для перевірки стану організації досудового розслідування у кримінальних провадженнях, які розслідуються НАБУ, і які норми закону дозволяють давати оцінку таким провадженням”, – зазначили в САП.

У відомстві “категорично не погодилися” з твердженнями генпрокурорки про бездіяльність прокурорів САП і відсутність результатів роботи, а також зі звинуваченнями в порушенні розумних термінів розслідування кримінальних проваджень. У САП зауважили, що кримінальні провадження, за якими, як зазначила Венедіктова, про підозру повідомили “два, три, а іноді чотири роки тому”, “дісталися їм у спадок від дореформеної Генпрокуратури”.

“Тому необхідно передусім запитати у генерального прокурора, чому ці справи так довго не передавалися до суду прокурорами, які зараз працюють в Офісі генерального прокурора”, – вважають у САП.

У відомстві запевнили, що НАБУ і САП вживають усіх можливих дій, спрямованих на швидке і повне розслідування переданих справ і ухвалення необхідних дій у максимально короткі строки.

У відкритому листі прокурори спростували заяви генпрокурорки щодо неефективності роботи прокурорів САП у низці кримінальних проваджень і закликали генпрокурорку до співпраці.

Зокрема, прокурори САП попросили Венедіктову занести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення якимось народним депутатом (його прізвища не вказано) кримінального правопорушення, яке завдає державі багатомільйонних збитків, а також створити міжнародну слідчу групу з розслідування фактів незаконного переміщення через державний кордон контрафактних тютюнових виробів і їх подальшої реалізації на території країн ЄС, у чому нібито раніше було відмовлено, незважаючи на клопотання представників Румунії та Італії, а також НАБУ.

На копії відкритого листа до Венедіктової є підписи прокурорів САП, але не вказано їхніх прізвищ.

САП здійснює нагляд за дотриманням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування Національним антикорупційним бюро та підтримує державне обвинувачення у відповідних провадженнях. Відомство з 2015 року очолює Назар Холодницький. Після публікації заяви Венедіктової він сказав “Українській правді”, що в САП готують обґрунтовані відповіді на кожне звинувачення генпрокурорки.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist