Війна

“Прострілюються при намоканні”: Виробник бронежилетів для Міністерства визнав, що вони проблемні

0

Власник компанії-виробника бронежилетів “Темп-3000” Юрій Євтушенко зізнався, що його бронежилети, які закуповує Міністерство оборони, прострілюються при намоканні. Про це він заявив в інтерв’ю програмі “Схеми”.

“Для всіх завжди зрозуміло, що при намоканні він може втрачати свої властивості. При сушці він відновлює ці властивості – це питання було завжди відоме, і для мене воно відоме. Але дуже важливо, що ми його захистили мінімально на “дощування”, – розповів він.

Про експертизи, які доводять, що мокрий кевлар прострілюється навіть після імітації дощу, як зазначено в техумовах «Темпу», Євтушенко стверджує – не був присутній і не бачив результатів.

“Жилет не призначений для занурення. А якщо він впаде в калюжу в поліетилені, у будь-якому жилеті – що в цьому, що в іншому. Якщо він впаде в калюжу, і не буде герметичним – треба сушити”, – відповів фахівець.

Ще в серпні 2019 Євтушенко і не приховував свого ставлення до вимог щодо випробування бронежилетів так званим «замочуванням».

“Ми жилет для роботи під водою не робили. І не припускали. Коли мені кажуть: а раптом впаде в річку? Потоне. Потоне! 15-20 кілограмів ваги плюс набереться в чохли вода. Потоне. Помре”, – додав глава “Темп-3000”.

Після скандалу компанія перестала безпосередньо продавати бронежилети в оборонне відомство, але з Міноборони почали працювати компанії “прокладки”, пов’язані з “Темп-3000”. Через деякий час підприємство Євтушенка включили в “чорні списки” МО.

Так, у липні Головне управління розвідки Міноборони закупило бронежилети на суму більш ніж 13 мільйонів гривень. 1000 бронежилетів закупила і Національна поліція на суму понад 15 мільйонів гривень.

Держспецтрансслужба, яка підпорядковується Міноборони, також купила бронежилети через “прокладку”, але на меншу суму – 3 мільйони гривень.