Політика

Проти активіста, який повідомив про побиття дівчини у Дніпрі, відкрили кримінальну справу

0

Проти активіста Руху опору капітуляції Андрія Денисенка відкрито кримінальне провадження і виписано підозру за ст. 345 ч. 2 «Умисне заподіяння працівникові правоохоронного органу чи його близьким родичам побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків».

Про це сам активіст повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Проти мене відкрито кримінальне провадження, виписано підозру за ст. 345 ч.2, є клопотання про обрання запобіжного заходу — домашнього арешту. Мовляв, я побив поліцейського під час візиту Зеленського до Дніпра, хоча били і крутили саме мене», — написав Денисенко.

Він розповів, що його не викликали офіційно, не надсилали повісток, не дзвонили і навіть не писали смс, просто гналися від проспекту Пушкіна до вулиці Гаванської на лівому березі у Дніпрі.

«Мені не дали скористатися моїм конституційним правом на захист, послугами адвоката і я прямо заявив, що це не слідчі дії, а злочинні», — додав активіст.

Політолог Андрій Смолій на своїй сторінці у Facebook зауважив, що такого не було навіть за часів Януковича.

«Сьогодні поліція на приватних автомобілях переслідувала координатора «Руху опору капітуляції» в Дніпрі Андрій Денисенко після чого просто посеред проїжджої частини громадському діячу було вручене звинувачення в нападі на поліцію під час акції проти Зеленського, яка відбулася в Дніпрі на поточному тижні. Так, це та акція де охорона Зеленського побила активісту та зламала їй ребро. Там де людям не давали навіть підійти до «першої» особи та влаштовували провокації. Тепер активних людей хочуть закрити в СІЗО або під домашній арешт. Проти Денисенка вже зараз відкрили кримінальне провадження», — написав Смолій.

Він зауважив, що методи чинної влади нічим не відрізняються від методів режиму Лукашенка чи Путіна.

«Незаконне слідкування, приватні автомобілі, відсутність офіційного виклику, підвозка своїх же понятих, терор проти активних громадян. Люди які вручали повістку навіть не було у формі, не мали розпізнавальних знаків правоохоронних органів. Влада перед місцевими виборами включає повноцінний терор проти своїх же громадян та тих людей, які відстоюють українські демократичні цінності. Схоже взяли повне рівняння на терор імені Лукашенка», — додав Смолій.