Блоги

Пряму брехню Зеленський завжди починає словами «чесно кажучи»

0

Звичайно ж, ми у редакції читаємо всі інтерв’ю та дивимося публічні виступи Зеленського. І давно вже робимо це без особливих емоцій; так лікар незворушно дивиться розшифровку аналізів чи розглядає плівку рентгену.

Ми вивчаємо цю хворобу і шукаємо слабкі місця для атаки.

Ефір ВВС HARDtalk був найскладнішим пунктом програми перебування Зеленського у Британії. Ні попередні офіційні переговори, ні підписання пролонгованої угоди, ні навіть візит до подружжя Кембриджів в очах Зеленського не порівнянний з інтерв’ю одній із найбільш рейтингових програм світу.

Що ж ми побачили, розуміючи, що ефіру передували багатогодинні репетиції та підготовка зі залученням усього, прости господи, інтелектуального потенціалу ОП?
На жаль, не злетів.

Він поплив на другому питанні. Бадьоро стартонув з переліку досягнень своєї каденції – їх у нього всього три, вже від зубів відскакують. Це закон про імпічмент, земельна реформа та антикорупційний суд. Лишаємо за дужками оцінку цих «досягнень» всередині країни, просто приймемо до уваги, що він ними хвалиться.
І далі заговорив про режим припинення вогню і мирне врегулювання на Сході.
Власне, на цьому все, інтерв’ю можна було завершувати.

Співрозмовник одним реченням зрізав Вову і повернув його із паралельної планети у нашу реальність. Яке припинення вогню, що ти несеш? 1400 порушень режиму тиші, починаючи з липня, зафіксовані ОБСЄ. Ти взагалі адекватний?

«Пане президенте, це не зовсім так. Миру немає, тиші немає. … Ви стверджуєте, що обмін полоненими та припинення вогню змінили ситуацію. Насправді цього немає».

Вова здувся фізично, прямо в кадрі. Не знаю, як це можливо, але він поменшав, навіть щоки опали. Почав затинатися, йорзати, хіхікати, розмахувати руками, хапати себе за носа, косити поглядом… Подарунок для фізіономіста, жива ілюстрація до мови жестів і тіла, еталонний брехун.

Тоненька плівка, яка відокремлює Вовине свідоме від несвідомого, порвалася. І далі він уже говорив інстинктами. Про те, що вірить путіну. Про те, що ненавидить Порошенка. Про те, що страшенно боїться і крутиться як вуж на сковорідці, що молиться усім богам, аби тільки не заглиблюватися у тему американських виборах.

Треба сказати, що Стівен Сакур повівся досить компліментарно, він не став добивати лежачого.
Під час інтерв’ю не прозвучало питання про «плівки Деркача» і знамениту прес-конференцію, на якій Вова підтримав цього московського агента. Не згадали про справу вагнерівців. Не зачепили особу Єрмака. Нічого не запитали про справу Шеремета і про Ріфа, який уже майже рік сидить за гратами з прямої подачі Зеленського.

Є два пояснення такій поблажливості. Можливо, славетна медіа-акула просто злякалася, що Вова намочить крісло під собою, а меблі там добротні, заміна обійдеться недешево.
Або це продовження європейської політики по відношення до Зеленського персонально: ми все бачимо, все знаємо, тримаємо на гачку, при потребі вдаримо з усіх калібрів. Час для удару іще не настав, тому будь чемний, не дратуй нас.

І наостанок. Ми не раз зауважили: пряму брехню Зеленський завжди починає словами «чесно кажучи».