Суспільство

Путін заявив, що Росія буде “приростати” новими територіями

0

Росія “приросте” новими територіями, заявив 5 грудня на онлайн-зустрічі з волонтерами глава Кремля Володимир Путін, трансляцію “РИА Новости” вели в YouTube.

“У наступні десятиліття Росія буде приростати, звичайно, Арктикою і північними територіями, це абсолютно очевидна річ”, – сказав Путін.

Він зазначив, що в Арктиці Росія має намір видобувати корисні копалини, “необхідні країні в перспективі”.

“Господарську діяльність треба підлаштовувати під особливості Арктики і російської півночі в такий спосіб, щоб мінімізувати екологічний ризик”, – підкреслив глава Кремля.

Британська преса зазначала у 2018 році, що російські кораблі стали проявляти “особливий інтерес” до навчань НАТО в Арктиці.

У травні 2019 року держсекретар США Майк Помпео звинувачував Росію і Китай в агресивній поведінці в Арктичному регіоні. Він, зокрема, говорив, що “Москва незаконно вимагає, щоб інші країни зверталися до Росії по дозвіл на використання маршруту через Північний Льодовитий океан”.

У лютому 2020 року Росія запропонувала Норвегії провести переговори щодо норвезького архіпелагу Шпіцберген у Північному Льодовитому океані. До цього “Новая газета” писала, що на Шпіцбергені незаконно бувають російські військові зі зброєю.