Суспільство

Путінська многодовочка провалилась: Нафта дешевшає, незважаючи на нову угоду про рекордне зниження видобутку

0

Нафта еталонної марки Brent незабаром після відкриття торгів на Лондонській біржі почала дешевшати, незважаючи на те, що країни ОПЕК + напередодні домовилися про рекордне скорочення нафтовидобутку в найближчі два роки, пише Гордон.

Як свідчить інформація про хід торгів, протягом сьогоднішнього дня вартість червневих ф’ючерсів падала майже на $ 1 – з $ 31,48 за барель до $ 30,63.

Після падіння котирування почали зростати і на момент написання новини барель нафти Brent з терміном поставки в червні торгується біля позначки $ 32 (приблизно на 1,7% вище, ніж на закритті попереднього дня торгів).

Як зазначає Reuters, учасники ринку побоюються, що зниження рівня видобутку буде недостатньо, щоб покрити падіння попиту на вуглеводні через світову економічну кризу, викликаного пандемією коронавируса. В ОПЕК + заявляють, що нафтовидобуток скоротиться приблизно на 20 млн барелів на добу, тоді як попит на нафту впав приблизно на 30% (близько 30 млн барелів на добу).

Американські банки Goldman Sachs і UBS минулого тижня прогнозували, що нафта продовжить дешевшати аж до $ 20 за барель.

Про домовленість знизити рівень світового видобутку нафти країни ОПЕК + оголосили 10 квітня. Угода була досягнута через місяць після розірвання попередньої угоди, що спровокувало рекордне падіння цін на сировину. До 9 березня вартість нафти Brent впала на 30% – до $ 33 за барель, що стало максимальним денним падінням з 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. 30 березня ціна Brent впала нижче $ 23 за барель.

На тлі невдалих переговорів Саудівська Аравія, вінівшая в зриві угоди Росію, вирішила “вступити в тотальну цінову війну” і наростити видобуток з 9 млн до 12 млн барелів на добу. Крім того, Ер-Ріяд витісняв нафту російської марки Urals з європейського ринку, пропонуючи потроїти постачання власного сорту Arab Light з великими знижками. Це призвело до того, що до 31 березня вартість Urals опустилася до мінімуму з 1999 року – $ 13 за барель. Як зазначало “Радіо Свобода”, Urals в Європі стала коштувати дешевше мазуту.

З 1 квітня ціни на нафтовому ринку стали рости на тлі очікувань, що Росія і Саудівська Аравія знизять обсяги видобутку. 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про попередні домовленості найбільших виробників нафти про зниження видобутку на 10-15 млн барелів на добу. На цьому тлі нафту Brent подорожчала на 16,3% – до $ 34,83 ​​за барель.

Однак переговори застопорилися через публічної перепалки між владою Росії і Саудівської Аравії про причини розірвання попередньої угоди ОПЕК +. Так, президент РФ Володимир Путін висловив думку, що Ер-Ріяд вийшов з угоди, щоб усунути конкурентів, які добувають сланцеву нафту. Міністр закордонних справ королівства, принц Фейсал бен Фархан Аль Сауд назвав слова президента РФ “повністю позбавленими правди”.

Також переговори ускладнювалися позицією Мексики, яка відмовилася скорочувати видобуток на запропоновані 400 тис. Барелів на добу. У підсумку Мексика знизить видобуток на 100 тис. Барелів, зниження ще на 250 тис. Барелів замість Мексики забезпечать США, хоча антимонопольне законодавство Штатів прямо забороняє американським компаніям вступати в картелі, що займаються регулюванням цін.