Новини

Рада призначила Венедіктову главою Офісу Генпрокурора

0

Верховна Рада проголосувала за призначення Ірини Венедіктової на посаду голови Офісу Генпрокурора.

За проголосували 269 народних депутатів.

Венедіктову представив президент Володимир Зеленський. Він назвав її відомим юристом і доктором юридичних наук, також висловив сподівання, що професійні і моральні якості Венедіктової дозволять забезпечити стабільну роботу прокуратури.

“Вперше в історії незалежної України генеральним прокурором може бути жінка. Але мені здається, що вона в історію України насамперед увійде як фахова і результативна людина”, – сказав Зеленський.

Венедіктова виступила з промовою з трибуни Верховної Ради.

“Ця довіра не просто честь, а велика відповідальність. Я зроблю все, щоб мої рішення не були помилкою. Я обіцяю народу України працювати добросовісно, чесно й сумлінно. Обіцяю не продавати справи, не зливати їх. Обіцяю прокурорам відновити потужну державну організацію, щоб вони відчували себе незалежними, захищеними, потрібними цій державі. Я обіцяю цій державі стояти на принципах верховенства права. Обіцяю будувати прокуратуру за міжнародними стандартами”, – заявила вона.

Також Венедіктова розповіла про перші свої кроки на посаді глави Офісу генпрокурора.

“Насамперед потрібно провести аудит справ і кадрового стану в прокуратурі. На порозі стоять 226 прокурорів звільнених у зв’язку з люстрацією, і ще 400, яких звільнили восени, вже є судові постанови щодо їхнього відновлення. Тому важливо ухвалити необхідні рішення, щоб реформа прокуратури тривала”, – підкреслила вона.

Крім того Венедіктова зобов’язалася займатися координацією роботи між правоохоронними органами.

“Дуже багато є справ, відкриті одним і тим же провадженням у НАБУ і ДБР, СБУ. Важливо, щоб відбувалася координація з тим, щоб злочинність у нас в країні зменшилася”, – підсумувала вона.