Політика

Рада пропонує надати правоохоронцям доступ до гаджетів українців

0

На розгляді Верховної Ради з’явився законопроєкт, який передбачає отримання правоохоронними органами доступу до гаджетів українців.

Авторами законопроекту стали одинадцять депутатів фракції “Слуга народу” та по одному нардепу від груп “Довіра” і “За майбутнє”, повідомляє “Думка”.

Вони запевняють, що законопроєкт №4004 необхідний для боротьби із кібератаками та дозволить на законних підставах використовувати електронні докази у кримінальних справах. Нардепи хочуть таким способом покращити систему взаємодії інтернет-провайдерів і правоохоронних органів, шляхом можливості проведення оперативно-розшукових дій та отримання тимчасового доступу до речей, документів та іншої інформації.

Згідно із законопроектом, провайдери за власні кошти мають встановлювати необхідне обладнання для проведення таємного слідства. І оператори не матимуть права розголошувати інформацію про проведення слідчих дій.

Нардепи, що подали законопроєкт на розгляд, пропонують змінити пункти Кримінального процесуального кодексу України, а також закону України “Про телекомунікації”. Вони хочуть розділити поняття електронного документу як одного із електронних доказів, та інших документів, що можуть подаватися у електронному вигляді.