Політика

Разумков планує зменшити вжиток української мови в Україні

0

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що закон про мову потрібно міняти.

Разумков сказав, що “є проблема” в питанні мовних квот на телебаченні та радіо.

“Ця проблема дійсно є, і станом на сьогодні ми її не врегулювали. Дуже багато людей у нас в країні розмовляють різними мовами, і інтереси всіх мають бути враховані. Якщо прибрати з цього процесу політику і політиків”, – заявив спікер в інтерв’ю “Главком”.

“Зараз я є чиновником, головою Верховної Ради, і на роботі спілкуюся виключно українською мовою. На ефірах я теж спілкуюся українською, але, якщо до мене звертається людина російською, я 100% переходжу на російську”, – продовжив Разумков.

На запитання: “Тоді дайте чітку відповідь: закон про мову треба змінювати?” спікер відповів:

“Думаю, так”.

Водночас він уточнив, що у порядку денному найближчих тижнів роботи парламенту законопроєктів з цього питання немає.

“Фракція в цьому випадку доволі різноманітна. Від надто радикально налаштованих на захист української мови депутатів до тих, хто матиме абсолютно протилежну позицію. Ви це самі бачите. Але більша частина, мені так здається, буде дотримуватися саме центристської позиції, і в цьому питанні так само”, – зазначив Разумков.

Торік почав діяти закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. За 4 роки тижневий обсяг мовлення загальнонаціональних або регіональних ЗМІ українською мовою має становити не менш як 90% загальної тривалості передач та/або фільмів в кожному проміжку часу між 07:00 і 18:00 та 18:00 і 22:00 (було не менше 75%).

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist