Блоги

Реквієм по медреформі. Або яку реформу я, бл*дь, вам ще не скасував

0

Некомпетентність вбиває. Якщо лікар-недоучка, що купив диплом, робить вам операцію, то ви можете померти. Коли сапер самозванець намагається розмінувати диван, на котрому ви сидите, то ви, скоріше за все, підірветесь. Коли ваш таксист купив права, то ви можете не доїхати до місця призначення. А коли некомпетентний президент, то ви отримуєте всі ці ризики одночасно. І стандарти НАТО більше не важливі для армії, і медична реформа не потрібна, та і по правилах їздити поки не потрібно.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Український народ – мудрий. Говорили вони. Український народ вибрав простого і недалекого хорошого хлопця. А ще український народ говорить, що гірше за дурня тільки дурень із ініціативою. Український народ мудрий. Він знає, що робить.

Історія з Зеленським нагадує арабську казку, де злий візир бере в оборот простого і скромного хлопця, котрий хоче добра, любові і миру, і в якого закохана принцеса, і його руками починає творити зло. В Голівуді або в казці хлопець рано чи пізно зрозуміє, що його обманюють, і все виправить. Візир тікає, принцес падає в його обійми, а країна процвітає. Але так буває тільки в казках. А в житті президент Зеленський руйнує одну реформу за другою, і поки не чіпає тільки те, що захищено меморандумом з МВФ. Та і то завдяки вірусу. Якби не було його під ніж пішли б і незалежність Нацбанку і НАБУ і що там ще було зроблено.

Взагалі цікава річ, ця голова Зеленського. Що там такого відбувається, нікому не зрозуміти. Це навіть не туман. Як водній голові може співіснувати жах від стану української медицини і бажання не допустити змін, сказати важко. Але це реальність. Вірус привернув увагу ініціативного президента до стану медицини. Яка, о диво, майже не змінилася ще з радянських часів. І президент вимагає, щоб зміни відмінили і все залишили як є. І це після того, як навіть критики визнали успішність першого етапу медичної реформи. Реформи невідкладної допомоги. І той же принцип, який зробив успішну реформу первинної допомоги, повинен був бути реалізований і на другому етапі. Проте, принцип вірний, а реформа виявилась неправильною. Чудо. Парадокс.

Президент скликав людей, яким невигідна медична реформа, які втрачають через неї гроші і попросив рекомендацій. Вони йому і порадили. Скасувати медичну реформу. Щоб гроші, як колись, ходили за головними лікарями, а не за пацієнтами. Важко очікувати іншої відповіді лікарів. А значить все залишиться як було. Президент побачив жахливий стан медицини на фоні вірусу і вирішив, що це потрібно законсервувати і не змінювати. Геніальний висновок. І якщо би ми шукали теорію змови, то могли б припустити, що владі так сподобалось заробляти на вірусі, що вони вирішили залишити цю можливість надовго. А поки не працює медицина – заробітки будуть. Але це все пусте. Це як торгівля на крові. Насправді працює старе правило – якщо ти можеш пояснити щось дурницями, то не шукай інших важких пояснень.

У всьому винна некомпетентність про яку добре було відомо під час виборів. І відсутність цінностей. Що теж було відомо ще під час виборів. В результаті некомпетентності ти не розумієш, що відбувається. А в результаті відсутності цінностей ти оточуєш себе корупціонерами і совками, котрі дають тобі рекомендації. І нехай ти хоть сто разів хороший хлопець, ти все рівно зробиш погано. Ти можеш кивати, коли при тобі говорять про зарплату вчителів в 4 тис. доларів, не розуміючи, що це неможливо. Точно так же ти повторюєш дурню від корупціонерів про звільнення третини лікарів в результаті реформи. І президент не винен в тому, що він не розуміє. Але він винен в тому, що не розуміючи нічого, він взяв на себе відповідальність. Не повинен вчитель літератури залазити в трансформатор, навіть якщо він бачив з боку, як це робиться. Не може таксист іти і робити операцію на серці, навіть якщо у нього є друг і акушер.

Президент зібрав головних лікарів і ті порекомендували йому скасувати реформу медицини. Очевидно, раніше, президент зібрав авторитетних СБУшників і ті порадили йому не робити реформу СБУ і не забирати в служби повноваження по боротьбі з економікою. А ще, напевне, була зустріч із контрабандистами, після якої звільнили Нефьодова. Та і на регулярних зустрічах із олігархами явно обговорюють деолігархізацію.

Президент регулярно збирає людей, котрі страждали від змін, і вони йому рекомендують «повернути все, як було». І президент повертає. Спочатку вони робили зміни непопулярними за допомогою своїх телеканалів, які дивився в тому числі і президент, а тепер, використовуючи сприятливий ґрунт, вони відмотують зміни назад. І знову відкидають нас назад на десятки років. Забирають майбутнє. І якщо раніше ми відставали від Польщі на 50 років, то після Зеленського буде вже 60. А може і 70. А значить мало хто із тих, хто живе зараз, зможе дожити до того моменту, як ми доженемо сьогоднішню Польщу. І важко в такий момент звинувачувати людей в тому, що вони готові кидати все і тікати. Тому, що відсутність реформ в минулому забрала в них теперішнє, а відмотування реформ сьогодні позбавляє їх майбутнього.

В випадку з медреформою позбавляють життя в прямому значенні слова. Тому, що корупція в медицині вбиває. І спочатку ти повертаєш дух колишнього МОЗ, відповідно до якого відкати в 40% при закупках є нормою, а потім скасовуєш системні зміни. А це означає, що медицини не буде. А значить медицина залишиться неефективною. А значить люди будуть помирати.

І тисячі смертей в майбутні роки будуть вже на совісті Зеленського. Хорошого хлопця, якого вибрав мудрий народ. Який хоче аплодисментів. І отримає їх. І тільки от питання, як багато людей, що дарують зараз овації президенту за скасування медреформи, помруть в найближчі роки через те, що українська медицина не міняється.

Сергій Фурса