Політика

Репресії продовжуються: генпрокурорша порушила справу проти Порошенка через “узурпацію влади”

0

Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова 6 квітня відкрила кримінальне провадження проти народного депутата, колишнього президента України Петра Порошенка.

Про це йдеться на сайті Офісу генпрокурора.

Воно стосується указів №357/2017 і №195/2019 про призначення суддів «нового» Верховного Суду й порушено за заявою суддів «старого» Верховного Суду України.

«Згідно зі зверненням працівників ВСУ, підстави для видання указів президента України та призначення ними суддів не відповідають нормам Конституції України та закону України «Про судоустрій і статус суддів», зазначеним у них. До того ж судді були призначені не у Верховний Суд, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а в касаційні суди, неконституційність яких була визнана рішенням КСУ в справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України. Також у зверненні працівники Верховного Суду України вказали, що були незаконно позбавлені права на працю та її оплату через так звану ліквідацію ВСУ», – сказано в повідомленні.

Відкрито п’ять кримінальних проваджень за ч.2 ст.364 (зловживання владою), ч.2 ст.376 (втручання в діяльність судових органів), ч.4 ст.382 (невиконання судового рішення) і ч.ч.1, 2 ст.109 (дії, спрямовані на захоплення державної влади), ними буде займатися Державне бюро розслідувань.

Нагадаємо, що це не перше кримінальне провадження проти Порошенка, але більшість з них були розпочаті за заявами Андрія Портнова, колишнього заступника Адміністрації президента при Януковичі, і ні до чого не призвели.

Попередник Венедіктової Руслан Рябошапка говорив, що підозра, що при ньому ДБР хотіло вручити Порошенко, — це юридичний «треш».