Новини

РФ готується істотно спростити надання громадянства

0

У Росії мають намір істотно спростити процедуру прийому іноземців у російське громадянство: відповідний законопроєкт можуть внести на розгляд Держдуми вже у лютому.

“КоммерсантЪ” із посиланням на пресслужбу російського уряду та джерела в робочій групі з реалізації Концепції державної міграційної політики

Згідно зі змінами до закону “Про громадянство РФ”, які готують до розгляду у Держдумі, отримати російське громадянство можна буде, не відмовляючись від вже наявного іншого громадянства.

Групи з реалізації Концепції державної міграційної політики, куди входять представники різних відомств і парламентарії, була створена у березні 2019 року розпорядженням президента РФ Володимира Путіна.

“Перед групою стоїть завдання залучити в Росію якомога більше нових громадян – від 5 млн до 10 млн. Вирішують це через зміну міграційних режимів і реформування інституту громадянства”.

“Йдеться про те, щоб визнати таким, що втратив чинність, пункт “г” ч.1 ст. 13 закону “Про громадянство Російської Федерації”. Згідно з ним, однією з умов набуття іноземними громадянами російського громадянства є відмова від наявного в них іншого громадянства”.

“Із закону пропонується виключити вимогу про звернення набувача російського громадянства до повноважного органу іноземної держави з заявою про відмову від наявного у нього іншого громадянства, в тому числі для осіб, визнаних носіями російської мови“, – повідомили у прес-службі уряду РФ.

Віце-спікер нижньої палати Петро Толстой заявив у коментарі виданню, що в уряді законопроєкт “вже чекають”.

“Ми хочемо у весняну сесію це питання закрити, щоб всі бажаючі могли стати громадянами Росії. А відповідно, Росія що буде робити? Вона буде своїх громадян за-хи-щати”.

Глава думського комітету у справах СНД, євразійської інтеграції і зв’язків зі співвітчизниками Леонід Калашніков повідомив, що на ст.13 закону “Про громадянство” можуть очікувати й інші зміни – скасування вимоги про безперервне проживання на території РФ іноземця – набувача громадянства РФ протягом 5 років і пункту про необхідність підтвердження законного джерела коштів для існування.

“У лютому він точно буде внесений до Держдуми. Всі вже згодні: ФСБ, адміністрація президента. На Радбезі питання обговорювалося”.

Раніше начальник головного управління МВС РФ з питань міграції Валентина Казакова в інтерв’ю “Известиям” анонсувала зміни міграційного законодавства та закону “Про громадянство” в бік спрощення.

За словами Казакової, планується спростити процедури набуття громадянства РФ для жителів Молдови, Казахстану, України і Білорусі, тому що “кількість жителів цих держав, які бажають отримати російське громадянство, стає дедалі більшим”.

За даними видання, активна робота російської влади над зміною міграційного законодавства, а також норм, що регулюють отримання громадянства РФ, почалася в 2018 році.

Ухвалена тоді Концепція державної міграційної політики, яка діє до 2025 року, передбачає “відкрити Росію для всіх, хто хоче тут жити і працювати, спростити правила в’їзду, включаючи видачу віз, а також процедури надання російського громадянства”.

4 лютого Держдума ухвалила у першому читанні законопроект, що дозволяє іноземцям, що живуть в Росії і мають повнолітніх дієздатних дітей – громадян РФ, отримувати громадянство за спрощеною процедурою. Також за спрощеною процедурою зможуть отримати громадянство ті іноземці, кому виповнилося 18 років під час розгляду заяви.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16