Блоги

Річниця прийняття Закону про Мову та “пряники” від Зеленського

0
Минув рік від прийняття Закону про забезпечення функціонування української мови як державної

Ми проголосували його після виборів президента і дали надію мільйонам українців, що попри страхи українці захистять власну державу. Якби переміг на виборах Порошенко, я б не балотувався в парламент. Думав займатися кіно, музеями і фестивалями. А якщо б балотувався, то, наприклад з якоюсь екологічною партією. Піщані бурі і обміління водойм на тлі вирубки лісів лякають.

Але переміг Зеленський. Тому я свідомо йшов в опозицію, щоб якось захистити те, що ми будували в гуманітарній політиці останні п’ять років. Частково це вдалося. Закон не змінили. Але захистити від саботажу більшості поки не вдається. Симптоматично, що обрана без будь-яких критеріїв мовний омбудсмен подала у відставку. Бо уряд не забезпечив їй умов для роботи, президент жодного разу не зустрівся. Та й у неї самої, судячи з інтерв’ю, специфічне бачення ролі української мови в українському суспільстві. Українські політики з команди Зеленського чи з ОПЗЖ навмисно не вживають українську у телеефірах навіть, коли нею володіють.

Коли Зеленський балотувався, він критикував прихильників проекту закону про мову і обіцяв “пряники”, щоб поширювати українську. Ніяких пряників не було. Чергова піарна обіцянка, яку ніхто не збирався виконувати. Лише саботаж.

Але роль закону складно переоцінити. Піде ця популістська неукраїнська влада і тоді норми закону почнуть реалізовуватися і втілюватися у життя. З “пряників”. Буде створено центри для вивчення української, спеціальна урядова програма розвитку української мови підтримає митців, видавців, науковців і звичайних громадян, як це передбачено законом. Ніхто не обіцяв легкого шляху, коли агресивний колонізатор поруч і веде війну.

Микола Княжицький

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16