Суспільство

Рівень безробіття за рік зріс на майже 50%

0

Ситуація з кількістю безробітних змінилась у 2020 році, коли в Україні запровадили карантин. Кількість людей, які залишились без роботи, сягає понад 400 тисяч.

Протягом чотирьох років кількість безробітних не була дуже високою. Повідомляє 24 канал, за даними Державного центру зайнятості.

У 2017 році зареєструвалось 374 тисяч безробітних, у травні 2018 року – 326 тисяч, у 2019 році – понад 311 тисяч осіб. Протягом цих років люди масово не ставали на облік.

Уже у 2020 році, після запровадження карантину через COVID-19, безробітних в Україні стало 475 тисяч.

Протягом лютого було зареєстровано 373, 1 тисяч безробітних, вже у березні їх кількість зросла близько на 3 тисячі осіб. На початку квітня, коли карантин уже тривав, то кількість безробітних зменшилась до 349 тисяч. Станом на 1 травня 2020 року кількість осіб без роботи становить 475 тисяч, що на 47% більше, ніж у травні 2019 року.

У переробній промисловості без роботи залишилось понад 60 тисяч осіб, що на 60% більше порівняно з травнем минулого року. У сферах сільського, лісового, рибного господарств – 64 тисячі, це на 25% більше.

Найгірші показники в готельно-ресторанному бізнесі – +125% безробітних і в сферах постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря – + 103%.

Щодо ІТ-сфери, то з квітня до травня кількість зареєстрованих безробітних зросла на 60%, а фахівців операцій з нерухомістю на біржі зайнятості – на 57%.

Чи є вихід?

Утім реальна потреба робочих місць куди більша, кажуть фахівці. І ті, хто до цього працював неофіційно – в кризу розраховують самі на себе. В таких випадках, кажуть економісти, показовим є приклад США, де виділили 2 трильйони доларів для допомоги бізнесу та щотижневих виплат усім незайнятим. І хоч Україна так зробити не може, варіант підтримки все ж таки є.

“Завдання номер один – це споживання, стимулювати доходи людей. Крім виплат, підтримки роботодавцям, потрібні також дешеві кредити. Довгі дешеві кредити, щоб люди могли перехопити і до кращих часів мати якісь ресурси для життя”, – зазначив економіст Анатолій Амелін.

Однак, передбачити кошти з бюджету, і скільки їх треба, на таке кредитування – нині невідомо. Адже українському кошторису і без того, за підрахунками першого кварталу цього року, не вистачає понад 30 мільярдів гривень.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist