Різне

Російська розвідка зламала електронну пошту Меркель — Der Spiegel

0
Російській хакери, найімовірніше, пов’язані з військовою розвідкою РФ, у 2015 році зламали електронну пошту канцлерки Німеччини Ангели Меркель, інформує Громадське.

Про це повідомляє Der Spiegel з посиланням на німецьке слідство.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Так, 8 травня 2015 року користувач з ніком Scaramouche (Скарамуш) отримав доступ до комп’ютера Меркель у парламентському офісі. Один з підозрюваних — Дмитро Бадін, який, ймовірно, працює на ГРУ.

У цей день Бадін був присутнім на урочистостях у бундестазі у річницю закінчення Другої світової війни.

Німецьке слідство вважає, що атака розпочалась із розсилки листа щодо війни в Україні, але під час відкриття встановилось шкідливе програмне забезпечення, яке надало хакерам доступ до комп’ютерної мережі парламенту ФРН.

У підсумку хакери отримали доступ до тисяч листів Меркель за період 2012-2015 роки. Встановити точно, що вкрали хакери, слідство не може.

Водночас видання зазначає, що хакери зламали комп’ютер Меркель саме в парламенті, а не в Канцелярії, де зберігається конфіденційна та секретна інформація. Вкрадена інформація розкриває деталі особистої та ділової діяльності канцлерки, а також політичної ситуації в країні.

Раніше німецька Генпрокуратура оголосила Бадіна у розшук через кібератаку на бундестаг. У США цього росіянина вважають відповідальним за атаки на сервери Демократичної партії та Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA).