Політика

Росія перетворила Крим на військову базу із загрозою для ЄС і НАТО – МЗС

0

Росія анексувала Крим і перетворила український півострів на військову базу, що становить загрозу для України, а також країн Євросоюзу і НАТО.

Про це йдеться в заяві МЗС України до Дня опору окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

“Росія захопила Крим шляхом збройної агресії і здійснила спробу його протиправної анексії, посилаючись на незаконний і сфальсифікований референдум. Тим самим вона грубо порушила основні принципи міжнародного права і підірвала систему безпеки в Європі та світі”, – зазначено в повідомленні.

У МЗС додали, що російські окупанти в Криму постійно порушують права людини і проводять жорстокі репресії проти тих, хто протистоїть окупації.

“Обмежуються національні, культурні, релігійні права етнічних українців і кримських татар, переслідується Православна Церква України. Пригнічується свобода слова, знищені незалежні засоби масової інформації”, – уточнили дипломати.

У міністерстві зазначили, що незважаючи на рішення Міжнародного суду ООН 2017 року, Меджліс кримськотатарського народу залишається забороненим на території окупованого Криму.

У МЗС закликали посилити політичний та санкційний тиск на Росію, щоб вона повернула захоплені українські території та звільнила полонених і політичних в’язнів.

Додамо, що напередодні Дня Незалежності України, 23 серпня 2021 року, заплановано провести саміт Кримської платформи.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16