Політика

Росія прагне використати коронавірус для розколу ЄС – постпред України в ООН

0

Російські дипломати намагаються використати ситуацію із коронавірусом для просування власних пропагандистських меседжів, повідомляє Уніан.

Таку заяву в інтерв’ю “Голосу Америки” зробив постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, коментуючи спробу РФ провести через Генасамблею ООН власний проект резолюції щодо коронавірусу. Проект містив формулювання щодо скасування міжнародних санкцій.

За словами українського дипломата, російська сторона демонструє великий професіоналізм, прагнучи досягнення своєї мети.

“Те, що Москва розробляє багаторівневі та багатокрокові плани – це факт”, – зазначив Кислиця.

Генасамблея ООН, як відомо, ухвалила Резолюцію про глобальну солідарність у боротьбі з COVID-19, яку інціювали Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія, Гана, Індонезія, Сінгапур. Резолюція вказує на “безпрецедентні наслідки” пандемії та закликає до “посилення міжнародної кооперації з метою стримати, пом’якшити наслідки та перемогти” хворобу. Україна, серед інших країн, була співатором цієї резолюції.

Цьому передувало представлення Росією власного проекту резолюції щодо COVID-19, який містив вимогу щодо скасування міжнародних санкцій. Україна заблокувала проект. Київ підтримали Грузія, США, Велика Британія, ЄС та інші країни.

У коментарі журналістам посол України в ООН наголосив, що позицію України щодо запропонованої Росією резолюції підтримала дуже широка група держав. Посол окремо звернув увагу за позицію ЄС щодо російського проекту. ЄС виступив проти російського тексту документа за кілька хвилин до кінця голосування.

“Розумію і погоджуюсь із тим, що Європейський Союз має продемонструвати єдність, тому що частина ковідного плану Російської Федерації – це використати коронавірус, щоб посилити протиріччя всередині Європейського Союзу, і тим самим його розвалити, принаймні політично​”, – заявив посол України в ООН.

“Тому я з розумінням ставлюсь до того, що європейці до самої останньої миті виробляли ту формулу, яка би дозволила всім країнам приєднатися”, – наголосив він.

Посол відзначив, що криза спричинена коронавірусом може “за злою іронією” стати нагодою для ООН, окремих країн, та регіональних об’єднань “позбутись старих методів” та ширше почати використовувати у роботі нові технології, зберігши при цьому демократичність.

Друзі, з кожним днем стає все складніше донести до вас важливу інформацію, яка має пряме відношення до нашого майбутнього. Хитрі алгоритми соцмережі працюють так, щоб ви чули лише один голос з тисяч. Тому ми вирішили створити TELEGRAM-канал, що дозволить нам спілкуватися з вами без посередників. Там ми будемо викладати в більшій мірі якісну аналітику та блоги відомих політиків, волонтерів, журналістів. Лише якісний аналіз подій в Україні та в світі. Підписуйся! Не дай собою маніпулювати.

👇👇👇

t.me/ovision16