Новини

“Росія слабка”: У США відповіли, чи зможе армія Путіна захопити Україну розпочавши повномасштабне вторгнення

0

Авторитетний американський аналітичний центр RAND оцінив можливість повномасштабної окупації України Російською Федерацією. Вчені прийшли до висновку, що теперішні спроможності армії Росії становлять лише 30% від армії СРСР, а потужність сухопутних військ ще менше – 20% від показників Союзу.

Однак, постійні військові навчання, які проводяться біля кордону з Україною тримають ЗСУ в постійній напрузі, не зважаючи на те, що Росія значно послабилася в можливостях проектувати свою військову міць за кордон.

З кожним роком з експлуатації в РФ виводяться зразки озброєння, які були прийняті ще в Радянському Союзі. Транспортна авіація РФ скоротилася із 500 одиниць до 100, кількість десантних кораблів – з 80 до 20. Все це значно знижує мобільність військ, а нові зразки на озброєння фактично не приймаються.

Проте недооцінювати небезпеку не можна – аналітики вказують на високий мобільний потенціал саме Південного і Західного військових округів РФ, в “зоні відповідальності” яких знаходиться Україна. Крім того, Росія продовжує активно розвивати свою військову інфраструктуру саме на кордоні з Україною – якщо на початку лютого 2014 року там перебувало 75-80 батальйонів, то тепер там на постійній основі дислокуються 20-та і 8-ма загальновійськові армії. Однак, маючи можливість виставити до 215 батальйонних тактичних груп, РФ ніколи не зможе направити їх всіх проти України через неможливість захистити інші стратегічні напрямки.

І навіть якщо вдасться перекинути в Україну угруповання чисельністю 130-150 тисяч бійців, їх може вистачити тільки для нанесення значного рівня збитку регулярним сполученням і підрозділам ЗСУ, але мова про “ефективну” окупацію навіть Лівобережної України йти не може. Такої кількості військової сили вистачить хіба що для контролю над містом-мільйонником на кшталт Харкова.

Джерело: Prefiks.co.ua

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist