Війна

“Росія відступить”: литовський парламентарій відповів, що допоможе Україні повернути Крим і Донбас

0

Стаття 5 Вашингтонського договору, де сформульовані основні принципи НАТО, передбачає, що в разі нападу на одного з членів альянсу все союзники стають на його захист.

Як сказав глава комітету з міжнародних справ Сейму Литви Жигімантас Павіліоніс в інтерв’ю “Європейської правді”, саме цей пункт основоположного документа НАТО буде підставою всім європейським країнам і США втрутитися в процес і активно сприяти звільненню українських територій.

Як тільки Україна стане членом НАТО, проблеми нашої держави стануть проблемами всіх інших держав-членів Альянсу, вони будуть змушені вирішувати проблеми України з тим же старанням, з яким вирішили б свої внутрішні проблеми.

“Відбудеться те, чого зараз хоче Зеленський: інші країни включаться. Ваш конфлікт буде обговорюватися кожен день в Брюсселі, в Раді НАТО, а там і мізків, і сил, і інструментів, повірте, дуже багато, щоб Росія потроху відступила”, – зазначив литовський парламентарій.

Ймовірно, саме з цієї причини Росія так активно виступає проти членства України в НАТО, навіть пропонує певні поступки в обмін на закріплення в Конституції України позаблокового статусу нашої країни.

День, коли Україна стане членом НАТО, стане “чорним днем” для Росії, тоді наша країна буде повністю втрачена для неї як сфера інтересів.