Політика

Росія вимагає скасувати санкції проти неї через пандемію і пов’язану з нею економічну кризу

0

Росія вимагає скасувати санкції проти неї через пандемію нового коронавірусу і пов’язану з нею економічну кризу. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що Україна цього не допустить.

Україна прогнозувала це і відразу відреагувала на заклики, заявив Кулеба в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Він додав, що зараз Росія «запустила такого «черв’ячка» у вигляді закликів скасувати всі санкції на тлі економічної кризи».

Це ризик. Це безумовний ризик, який ми прогнозували, на який ми відразу відреагували, реалізацію якого ми не допустимо, – зауважив міністр.

За його словами, Міністерство закордонних справ працює над тим, щоб заклики Росії не були втілені у життя. Кулеба звернув увагу на те, що Росія часто маніпулює «гуманітарним питанням», якщо треба зняти санкції. Він пояснив, що у такому випадку – це абсолютно не гуманітарне питання.

До речі, ті, хто завжди казав, що санкції не працюють, – я вважаю, що ось цей заклик зняти санкції якраз є ще одним доказом того, що санкції працюють. Якби вони не працювали, то, очевидно, ніхто навіть зараз на них не звертав би уваги, – заявив голова МЗС.

Що відомо про санкції проти Росії? Перші санкції світова спільнота ввела проти Росії у 2014 році через анексію Криму. Згодом вони були розширені через російське вторгнення на Донбас. Після цього міжнародні санкції постійно розширювалися через загострення бойових в Україні, будівництво «Північного потоку-2», спробу вбивства Сергія Скрипаля тощо.

Раніше у Раді Федерації Росії заявили, що через епідемію коронавірусу і падіння світових цін на нафту «потрібно обнулити» усі у світі економічні санкції. У Міністерстві закордонних справ України одразу ж нагадали, що Росія може сама «обнулити» санкції проти себе, звільнивши Крим і забравши свої війська з Донбасу.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist