Війна

Росія вимагає від світу вжити “невідкладних заходів”, щоб Україна припинила блокувати подачу води в анексований Крим

0

Росія вимагає від світової спільноти вжити невідкладних заходів, щоб Україна припинила блокувати подачу води в анексований Крим, інформує ОБОЗРЕВАТЕЛЬ.

Як повідомляють РИА Новости, про це йдеться в листі так званої експрокурорки Криму, обраної в нелегітимну Держдуму РФ, Наталії Поклонської на ім’я Верховного комісара ООН з прав людини Мішель Бачелет.

Наталія Поклонська звернулася в ООН через неподання води в Крим

Наталія Поклонська звернулася в ООН через неподання води в Крим

“Пані Верховний комісар, у XXI столітті в Європі відбувається неприпустиме й масове порушення фундаментальних прав жителів Криму. Держава – член ООН Україна – позбавила мільйони людей базового й невід’ємного права на питну воду, створюючи реальну загрозу для життя й здоров’я людини, а також екології цієї унікальної частини південно-східної Європи”, – йдеться в листі.

За словами Поклонської, стоки річки Дніпра мають міжнародний характер і беруть свій початок із території Росії, де формується основний обсяг води Дніпровського басейну, що надходить в Україну.

А сам канал, який є основним джерелом питної води для населення Криму, нібито будувався за рахунок коштів і зусиль не України, а всього Радянського Союзу в 50-ті роки минулого століття, коли півострів входив до складу РФ.

“Роблячи антигуманні дії, українська влада проводить людиноненависницьку політику й керується почуттями помсти щодо кримчан, які чинили опір державному перевороту в Києві в 2014 році”, – поскаржилася вона.

Поклонська стверджує, що “злочинне перекриття” Україною каналу в 2014 році вже позначилося на стані екосистеми як нижнього Дніпра, так і Криму.

“У результаті цього відбувається небезпечне заболочування й засолення ґрунтів і, як наслідок, знищення багатьох видів флори й фауни прилеглих до каналу територій, погіршення родючого шару ґрунту і якісних показників здоров’я жителів, які проживають у цьому регіоні”, – підкреслюється в листі.

Вона додала, що такі дії можуть “прирівнюватися до репресій” мільйонів людей.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist