Суспільство

Росія виставила США рахунок за так звану “гуманітарну допомогу” на $ 660 тис. – ЗМІ

0
Росія виставила США рахунок на $ 660 тис. за поставку партії гуманітарної допомоги. Про це повідомляє телеканал ABC News з посиланням на документи, наявні в його розпорядженні, пише видання Гордон.
Відзначається, що РФ поставила США тисячі предметів, зазвичай не використовуваних американськими лікарями – наприклад, протигази хімічного типу і гумові рукавички, які використовуються при домашньому прибиранні.
Крім того, в “гумпомощь” від РФ також увійшли 45 апаратів штучної вентиляції легенів, які не можна було відразу ж використовувати через різницю в напрузі (в США всі споживачі електричного струму розраховані на напругу 110 вольт, російські ШВЛ працюють при 220 вольт), повідомляє телеканал.
Туди входили також тисячі респіраторів, хірургічних рукавичок, медичної спецодягу і антисептиків.
“Не було відразу ясно, наскільки корисною була цю поставка 1 квітня в Нью-Йоркський аеропорт імені Джона Кеннеді для довколишніх лікарень”, – зазначає ABC News.
Партія російської допомоги була передана владі штатів Нью-Йорк і Нью-Джерсі, які поки не відповіли на запитання телеканалу про те, чи був вантаж переданий в лікарні або залишився на складі.
ABC News повідомляє, що склад і вартість вантажу, про які раніше нічого не повідомлялося, суперечать публічним заявам Кремля і президента США Дональда Трампа і піднімають питання про те, яку саме мету переслідувала Москва, висилаючи партію допомоги США. Ймовірно, цей крок РФ, відома своїми дезінформаційними кампаніями, зробила для того, щоб змінити ставлення громадськості, зазначає телеканал.
30 березня Трамп заявив на прес-конференції, що Росія відправила США “дуже, дуже великий” літак з медобладнанням. “Це дуже мило”, – підкреслив американський президент, він не уточнив інших подробиць з приводу вантажу.
1 квітня в Росії повідомили, що в США вилетів Ан-124 “Руслан” Міноборони РФ з обладнанням. Федеральні російські ЗМІ не вказували, що Америка оплатила вантаж. “Перший канал” назвав його “меддопомогою”.
“Росія допомагає США зупинити поширення пандемії COVID-19 і вилікувати хворих”, – прокоментувала доставку вантажу в США російська місія при ООН.
Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков сказав журналістам, що Росія “на тлі важкої епідеміологічної ситуації в Америці запропонувала допомогу у вигляді медичної техніки і засобів захисту” і що Трамп “з вдячністю прийняв цю допомогу гуманітарного характеру”, писало агентство ТАСС.