Новини

Росіяни пропонують італійцям 200 євро за хороший коментар про Путіна і російську «допомогу», — ЗМІ

0

Росіяни пропонують італійцям 200 євро за хороший коментар про Путіна і російську «допомогу».

Про це повідомляє Відділ моніторингу Кавказ-Центр із посиланням на італійське видання Repubblica, повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук діяч екологічного і татарського національного руху Віл Мірзаянов.

Москва почала кампанію підкупу італійців із метою пропаганди. Через месенджер WhatsApp поширюється масова розсилка з пропозицією рядовим італійцям 200 євро за хороший відеокоментар про Путіна, Росію та російську «допомогу» Італії.

Видання пише, що Кремль використовує соціальні мережі і фальшиву спонтанність відео, що подаються і розміщуються в мережі, для дезавуювання заплямованого іміджу путінської Росії.

Журналісти з’ясували, що в кремлівській пропагандистській кампанії беруть участь деякі росіяни, які живуть в Італії. Координує цю компанію неназваний «російський засіб інформації».

Російським жителям Італії запропоновано відправляти своїм італійським знайомим і друзям пропозицію записати позитивний відеокоментар і розмістити його в Twitter, Facebook і Instagram.

Італійців просять «сказати щось хороше» про російську «допомогу» і Путіна на тлі скандалу в зв’язку з посилкою Москвою в Італію військових вірусологів під виглядом гуманітарної допомоги.

З’ясувалося, що насправді під виглядом допомоги Італії Кремль організував масштабну шпигунську операцію. ЗМІ прямо написали, що 80% поставок Москви марні для країни і це не більше, ніж просто привід потрапити військовим у країну.

Repubblica зв’язалася з однією дівчиною, яка розмістила позитивний відгук про російську «допомогу» і Путіна в популярній серед молоді соцмережі TikTok. Дівчина пояснила, що її попросив записати це відео її хороший друг. «Він сказав, що йому за це заплатять 200 євро».

Видання пише, що італійська розвідка помітила незвичайну активність у Твіттері після приземлення в Італії літаків із російською «допомогою». Тоді в соцмережі різко збільшилася кількість постів з одним і тим же рефреном: «Італійці дякують Путіну, «на відміну від Євросоюзу нам допомагає Росія», «саме росіяни нам допомогли» тощо.

Журналісти звернулися до російського посольства з проханням прокоментувати інформацію про грошову винагороду за позитивний коментар про Путіна і російську «допомогу». У посольстві Росії бурхливо обурилися, заявивши, що «Росії непотрібно визнання за гроші…, ми і так отримуємо сотні дзвінків щодня і листи з подякою від простих громадян, політиків, керівників міст і регіонів Італії».

Джерело: День