Суспільство

“Розстріляні за моїм наказом”: Гіркін розповів, як страчував українців у Слов’янську

0
Російський терорист Ігорь Гіркін визнав своювідповідальність за вбивство в окупованому Слов’янську громадян України 25-річного Юрія Дьяковського та 19-річного Юрія Поправка, пише Еспресо.

Про це Гіркін сказав у інтерв’ю українському журналісту Дмитру Гордону.

“Ці люди були розстріляні за моїм наказом”, – сказав Гіркін.

Також російський терорист розповів про страту за його керівництва чотирьох інших людей.

“Вони були страчені один місцевий житель – за мародерство, троє бійців нашого підрозділу – за мародерство, тортури, викрадення людини”, – сказав Гіркін.

Російський терорист додав, що захоплених у полон українських військових він залишав для обміну, а людей у цивільному, яких вважав диверсантами, вбивав.

“Диверсанти в цивільному одягу, згідно загальному військовому праву, не вважалися комбатантами, а вважалися диверсантами і знищувалися. А українські військові, які потрапляли в полон, які були в мене, залишалися для обміну”, – сказав Гіркін.

Росіянин також уточнив, що вбивав тих цивільних, яких захоплювали за зброєю, а тих, кого підозрювали у співпраці з українськими військовими, відправляли до “штрафної роти”.

“Щодо цивільних, які так чи інакше здійснювали пособництво противнику, в основному вони потрапляли до штрафної роти при мені, за виключенням тих, хто був захоплених зі зброєю, з боєприпасами – таких було лише кілька людей”, – додав Гіркін.

Крім того, російський терорист розповів, що за його наказом у Слов’янську загалом було розстріляно близько 8 або більше громадян України, одного з яких – бойовика “ополчення” – Гіркін розстріляв особисто.

Також Гіркін визнав свою відповідальність за вбивство горлівського депутата Володимира Рибака.

“Природно, Рибак, як людина, яка активно виступила проти “ополчення”, в моїх очах був ворогом і його смерть, мабуть у певній ступіні є під моєю відповідальністю”, – сказав Гіркін.

  • Нагадаємо, 18 травня журналіст Дмитро Гордон взяв інтерв’ю в учасника російською окупації Криму та Донбаса терориста Ігоря Гіркіна.
  • Раніше Гордон взяв інтерв’ю в кримської колаборантки Наталії Поклонської.
  • Свої інтерв’ю з Гіркіним і Поклонською Гордон назвав матеріалами для Гааги та зажадав публічних вибачень від людей, які розкритикували його за надання медіамайданчику для терористів і колаборантів.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist