Політика

«Рятуються, як можуть»: Печерський суд забрав в НАБУ справу проти судді Вовка і передав її у ОГП

0

В Національному антикорупційному бюро обурені рішенням Печерського районного суду передати справу про захоплення влади суддями Окружного адміністративного суду м. Києва в Офіс генерального прокурора України.

Про це повідомляє “Колумніст” із посиланням на “Цензор.НЕТ”

В НАБУ заявляють, що відповідним рішенням Печерський суд перевищив свої повноваження, оскільки підслідність НАБУ і САП визначена Вищим антикорупційним судом, а Кримінально-процесуальний кодекс України дозволяє цим органам розслідувати справи, віднесені до підслідності ВАКС.

По-друге, додають у Бюро, закон забороняє доручати розслідування, віднесене до підслідності НАБУ, іншому органу. У справі про зловживання в ОАСК двом особам повідомлено про підозру за ч.1 і ч.2 ст. 369-2 КК України, які є підслідними виключно НАБУ.

“Насторожує той факт, що Печерський райсуд столиці до такої практики вдається не вперше. Його попередню незаконну спробу таким чином втрутитися в кримінальний процес із розслідування так званої справи “ВіЕйБі Банку” підтвердила Апеляційна палата ВАКС, скасувавши відповідну постанову слідчого судді згаданого суду”, – ідеться в повідомленні.

“Здійснюючи такі дії, служителі Феміди фактично стають на захист інтересів осіб, підозрюваних у вчиненні тяжких злочинів. Водночас ці особи мають усі можливості для доведення своєї невинності законно. Проте чомусь уникають такого шляху”, – додали в НАБУ.

У Бюро також пояснили, чому не можна передавати справу за підозрою суддів ОАСК в інший орган розслідування.

“На так званих “плівках ОАСК” задокументовані факти, що свідчать про існування зв’язків і різного роду домовленостей між головою ОАСК та іншими правоохоронними органами, зокрема: – перевірка трафіку телефону журналістки, яка готувала сюжет про святкування дня народження одним із заступників голови ОАСК; – тиск на ВККС шляхом реєстрації кримінальних проваджень та проведення допитів; – оновлення або навпаки затягування розгляду справ про звільнення працівників правоохоронних органів”, – перерахували в НАБУ.