Новини

Сауди навіть не досягли максимуму видобутку – Путін заявив про готовність скоротити видобуток нафти в РФ

0

Росія готова до співпраці з країнами ОПЕК+ і Сполученими Штатами в питанні скорочення рівня видобутку нафти, передає gordon.ua. Про це 3 квітня на нараді щодо ситуації на глобальних енергетичних ринках заявив президент РФ Володимир Путін. Стенограму його виступу опубліковано на сайті Кремля.

“Ми перебуваємо в тісному контакті з нашими партнерами в Саудівській Аравії. Нещодавно у мене відбулася розмова із президентом США. […] Росія вважає за необхідне об’єднати зусилля. Ми не були ініціаторами розриву угоди ОПЕК+. І ми готові до домовленостей із партнерами й у межах цього механізму, і готові до взаємодії зі США. […] За попередніми оцінками, думаю, може йтися про скорочення обсягом 10 млн барелів на добу, трохи менше, може, трохи більше”, – сказав він.

За словами Путіна, скорочення мають здійснювати від рівня видобутку нафти в першому кварталі поточного року.

Падіння цін на нафту триває з початку березня. Головною причиною стало те, що Росії та Організації країн – експортерів нафти не вдалося домовитися щодо нових обмежень рівня видобутку нафти. До 9 березня вартість нафти Brent упала на 30% – до $33 за барель, що стало максимальним денним падінням із 1991 року, коли почалася війна в Перській затоці. Увечері 18 березня вартість нафти Brent упала до 17-річного мінімуму – $25,4 за барель, а 30 березня ф’ючерси торгуються по $18.

На тлі невдалих переговорів Саудівська Аравія, за даними джерел Bloomberg, вирішила “вступити в тотальну цінову війну” і наростити видобуток із 9 млн до 12 млн барелів на добу. Окрім того, Ер-Ріяд витісняв нафту російської марки Urals із європейського ринку, пропонуючи потроїти постачання власного сорту Arab Light із великими знижками.

Це призвело до того, що до 31 березня вартість Urals знизилася до мінімуму з 1999 року – $13 за барель. Як зазначає “Радіо Свобода”, Urals у Європі стала коштувати дешевше від мазуту.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist