Суспільство

СБУ про інтерв’ю Гордона з Гіркіним: Це його власна ініціатива

0

У Службі безпеки України проводять перевірку інтерв’ю, які журналіст Дмитро Гордон взяв у екслідера бойовиків Ігоря Стрєлкова-Гіркіна та самопроголошеної експрокурорки Криму Поклонської. У відомстві кажуть, що це була ініціатива самого Гордона, пише 24 канал.

У СБУ повідомляють, що інтерв’ю Гордон зробив із власної ініціативи. Тобто таким чином у відомстві і не заперечують, і не підтверджують тезу Гордона про нібито “співпрацю із українськими службами”.

Між тим СБУ вже взялася аналізувати відео, зокрема як можливий доказ агресії Росії і її вини у війні. Окрім інтерв’ю з Гіркіним, СБУ також має намір перевірити коментар, який Гордон брав у колишньої так званої прокурорки Криму Наталії Поклонської.

Щоправда, у СБУ не повідомили, яким чином вони реагуватимуть на коментар колишнього ватажка бойовиків.

Крім того, за справу щодо інтерв’ю з Гіркіним візьметься й Офіс генпрокурора. За словами заступника голови відомства, Гюндуза Мамедова, використовувати інтерв’ю підозрюваних і обвинувачених осіб у розслідуваннях – “достатньо розповсюджена світова практика”.

“Такі інтерв’ю – цінні додатковим фактажем, деталями. Наприклад, так звана “прокурор” Криму підтвердила те, що їй відомо про підозру та кримінальне переслідування проти неї в Україні”, – зауважив він.

Мамедов додав, що Гіркін під час свого інтерв’ю розказав, зокрема, про конкретні факти вчинення ним особливо тяжких злочинів.

Я не виключаю можливість, що у майбутньому ця інформація стане предметом розгляду й під час розслідування серйозних порушень міжнародного гуманітарного права – воєнних злочинів та злочинів проти людяності, – зазначив заступник генпрокурора.

Зокрема, особливу цінність для слідства, за його словами, має інформація щодо контролю та постачання зброї проросійським бойовикам і найманцям із Росії.

Коротко про інтерв’ю Годона зі Стрєлковим-Гіркіним.
 • Наразі воно є доступним лише у відеоформаті.
 • Тривав коментар ексбойовика понад 3,5 години.
 • Гіркін, зокрема, розповів про своє бачення ситуації на Донбасі на початку агресії Кремля.
 • Також він прокоментував справу MH17.
 • Дісталося з його уст і чинному російському президенту Володимиру Путіну. Гіркін уже давно критикує господаря Кремля.
 • Також він розповів про взаємини з колишнім куратором бойовиків Владиславом Сурковим.
Стрєлков: основні факти з біографії
 • Його справжнє ім’я – Ігор Всеволодович Гіркін. Народився він 17 грудня 1970 році у Москві.
 • Став відомим на початку протистояння України та Росії на південному сході (весна 2014 року).
 • Зокрема, він є причетним до захоплення Верховної ради АР Крим.  За інформацією ЗМІ, він був куратором перемовин самопроголошеного “прем’єр-міністра Криму” Сергія Аксьонова з російським керівництвом.
 • Після окупації Криму Гіркін перебрався на Донбас, де очолюваний ним загін, який прибув з Росії, захопив в квітні того ж року міста Слов’янськ та Краматорськ на Донеччині.
 • З 16 травня до 14 серпня 2014 року займав посаду “міністра оборони” фейкової “ДНР”.
 • На Донбасі він ще організував незаконне утримання військовослужбовців 25-ї окремої повітрянодесантної бригади ВДВ ЗСУ у Слов’янську 16 квітня 2014 року.
 • Група під керівництвом Гіркіна організувала й викрадення, катування та вбивство депутата Горлівської міської ради Володимира Рибака, студента КПІ Юрія Поправка та учасника Євромайдану Юрія Дяковського.
 • Україна щодо Стрєлкова-Гіркіна розпочала кримінальне провадження. Зокрема, Гіркіну закидають посягання на територіальну цілісність України, створення терористичної організації та здійснення терактів в Україні. Його оголошено у розшук.
 • Стрєлкова-Гіркіна також вважають, одним із причетних до збиття малайзійського Boeing у небі над Донбасом. Саме він першим повідомив у соцмережах, що бойовики збили цей літак.
 • Крім того, як російський “доброволець” Гіркін брав участь у сепаратистських виступах в Придністров’ї та був причетним до серії викрадень людей у Чечні.

Друзі. Російська пропаганда чим далі охоплює все більше сфер нашого життя і побуту. Російський інформаційний продукт все активніше замилює очі та притомність наших громадян. Тому ми вирішили дати бій! І для перемоги нам потрібен ти! Ми не просимо від вас неможливого. Ми просимо вас лише підписатися на наш новий YOUTUBE-канал! Лише разом ми зможемо протистояти ворогам! Підписуйся!

youtube.com/columnist