Суспільство

Сенцов: “Іноді хочеться, щоб Україна надала притулок адекватним росіянам, а інша Росія провалилася в пекло до свого улюбленого Сталіна”

0

Російський суд засудив правозахисника та історика Юрія Дмитрієва до трьох із половиною років позбавлення волі. Гарна новина в цьому лише одна – ця гідна людина восени вже буде на волі.

Поганих більше: Юрія Олексійовича тягають по тюрмах і судах уже не перший рік, зіпсувавши життя не лише йому, але і його сім’ї, а також прийомній дочці, через чиї фотографії й почався цей нескінченний кафкіанський процес.

І справа тут зовсім не в надуманих обвинуваченнях, а в тому, що людину намагаються забруднити, принизити, розтоптати. Саме так чинить путінська каральна система з усіма тими, хто їй неугодний.

Дмитрієв не виступав відкрито проти теперішнього режиму в Росії, він лише виявив і розповів про масові поховання розстріляних людей під Сандармохом часів сталінських репресій 30-х років минулого сторіччя. Здавалося б, як історик, який докопується до правди подій майже 100-річної давнини, може стати ворогом нинішньої російської держави?

Виявляється, може, тому що у цього монстра своя думка щодо історії, у якій репресії були не такими вже й масовими, Сталін – не таким уже і кривавим, а НКВС узагалі – браві хлопці, які чесно виконували свій обов’язок. Іноді мені хочеться, щоб Україна надала політичний притулок усім адекватним росіянам, а інша Росія провалилася в пекло до свого улюбленого Сталіна й горіла там уже разом.

Джерело: Олег Сенцов / Facebook