Новини

“Ще нічого не сталося”: у “Слузі” пояснили позицію по Мінську та назвали дату створення Консультативної ради

0
У партії влади “Слуга народу” стверджують, що у питанні погодження в Мінську низки пунктів, у тому числі щодо створення органу з функцією прямого діалогу української влади з ватажками терористів, “ще нічого не сталося” і не ухвалено остаточних рішень

Про це заявила у Facebook заступник голови фракції “Слуги народу” Євгенія Кравчук.

“З консультативною радою в рамках Мінського процесу виникли певні непорозуміння, в тому числі і в нашій фракції. Але найголовніше, що станом на сьогодні ще нічого не сталося і ніяких остаточних рішень не ухвалено. Є лише протокол про наміри”, – написала Кравчук.

За словами депутатки, Консультативну раду створюють для “скасування монополії керівників маріонеткових республік в переговорах у Мінському процесі”, а про визнання “ЛНР” і “ДНР” не йдеться.

“Ми давно говорили, що хочемо скасувати монополію керівників маріонеткових республік в переговорах у Мінському процесі. Ми вважаємо, що позицію Донбасу мають представляти також ті жителі регіону, які покинули його і переїхати на підконтрольну уряду територію. Тому така консультативна рада може складатися наполовину з жителів, які проживають на окупованих територіях, і тих, хто звідти поїхав – це будуть люди, яких поважають в регіоні, які розуміють специфіку і потреби регіону і є авторитетом по обидва боки лінії розмежування. Ні про яке визнання “ЛНР” і “ДНР” в будь-якому вигляді не йшлося, не йдеться і про це навіть мови не може бути”, – написала Кравчук.

Також нардеп запевняє, що в міжнародно-правовому питанні теж нічого не змінюється і уточнює дату створення Консультативної ради.

“В міжнародно-правовому плані нічого по суті не змінюється. Залишається мінський процес, який триває роками. Україна не веде перемовин із ОРДЛО, як і не вела раніше. Але ми отримуємо перевагу через включення у процес тих українців Донбасу, які обрали шлях залишитися з Україною – навіть ціною переїзду з рідних міст і сіл. Консультативна Рада – це дорадчий орган при політичній підгрупі в Мінську, який мав би усадити за стіл не політиків, а людей – лідерів думок і спільноти. Його рішення будуть мати вигляд рекомендацій для політичної підгрупи. Більше того, він ще не створений, а буде створений 25 березня”, – написала Кравчук.

Крім того, заступник голови фракції “Слуги народу” повідомила про зустріч нардепів із головою ОПУ Андрієм Єрмаком, який запевнив у дотриманні “червоних ліній”.

“Нещодавно закінчилася зустріч депутатів з Андрієм Єрмаком. Всі питання було обговорено, всі розбіжності зафіксовано. Вирішили більш тісно і ретельно взаємодіяти на регулярній та системній основі з усіх питань, що стосується мирного процесу. Депутати висловили побоювання суспільства і це нормально для демократичної країни. Керівник Офісу Президента ці побоювання вислухав і запевнив у тому, що червоні лінії перейдені не будуть. Стороною переговорів була і залишається Російська Федерація. З ватажками бойовиків переговори ніхто не веде і вести не збирається”, – написала Кравчук.