Новини

Щойно нафта марки WTI подешевшала майже на 100 відсотків до 0,01 долара за барель

0

Вартість травневих ф’ючерсів на нафту американської марки WTI знизилася до 0,01 долара за барель, а потім пішла в мінус. Такого обвалу не було ще жодного разу за всю історію ф’ючерсних торгів, пише DW.

Ціна на нафту американської марки WTI впала до нової рекордно низької позначки і вперше в історії стала негативною. Увечері в понеділок, 20 квітня, травневі контракти на американську нафту на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) коштували мінус $ 2 за барель, повідомляє Dow Jones.

Вартість травневих ф’ючерсів на нафту WTI на лондонській біржі ICE Futures спочатку впала майже на 100 відсотків до 0,01 долара США за один барель, а потім також пішла в мінус.

Це найнижчий показник з початку торгівлі ф’ючерсами в 1983 році. Травневі ф’ючерси WTI закінчуються ввечері 21 квітня. Ф’ючерси на нафту WTI на червень 2020 року подешевшали на 12,4 відсотка до 21,92 долара за барель.<

ПАНДЕМІЯ І КОНФЛІКТ В ОПЕК +

Однією з причин обвалення цін на нафту є низький попит на сировину на тлі пандемії коронавируса. Крім того, в США майже вичерпані всі можливості для зберігання нафти.

Чималу роль зіграли і розбіжності між країнами-виробниками нафти. На початку березня учасники ОПЕК і її партнери не змогли домовитися про подальше зниження обсягів видобутку на додаткові 1,5 млн барелів на добу. На зниженні наполягала Саудівська Аравія, а РФ виступила проти. Провал переговорів призвів до цінової війни між Росією і Саудівською Аравією і падіння цін на нафту до мінімуму за 18 років. На початку квітня країни ОПЕК + домовилися знизити видобуток нафти.