Суспільство

“Школа виховує дезертирів, які обирають такого ж президентом”: Капранов висловився про українську освіту

0

Останні кадрові призначення влади це – прояви реваншу. Вони розуміють, що ми пройшли далеко вперед у питаннях культури та мови. Намагаються відкинути назад.

Про це в інтерв’ю журналу “Країна” говорить письменник та видавець Віталій Капранов,  – пише Газета.юа.

“Та не слід забувати, що випускники та вчителі прогресивного міністра Лілії Гриневич голосували за Володимира Зеленського. Усюди говорили, що за її сприяння відбуваються реформи, школи модернізуються. І що? У рік МОН випускає майже 250 тисяч виборців. За п’ять років – понад мільйон. Міністерство сконцентрувалося на прогресивних цінностях. Мовляв, щоб було, як у Європі. Але забули, що в нас війна. Умили руки від патріотичного виховання. Людина, яка випускається зі школи, – чистий келих. Якщо не проводити ідеологічної роботи, туди наллють російської горілки через інтернет, телебачення і батьків, які ностальгують за СРСР. 15 відсотків молоді сумують за Союзом. От і виглядає, що ми такі ліберальні, а в нас стріляють. Результат – зі шкіл виходять дезертири, які обирають такого ж на посаду голови держави”, – вважає письменник.

Уся національна еліта України, яка воювала за незалежність до 1954 року, вийшла з “Пласту”, нагадує експерт.

“Чому цієї організації немає при кожній школі? Балачки, що школа не повинна виховувати, – дурня. Держава має виховувати адекватних громадян. Давайте спочатку виграємо війну, поставимо на кордонах бази НАТО. Тоді говоритимемо про ліберальні цінності. Вони – це ситість, мир і перспектива. У нас суспільство не мирне і не сите. І перспективи маємо туманні. Не доросли ще”, – додає він.

Повне інтерв’ю з Віталієм Капрановим читайте у журналі “Країна” від 16 липня.