Суспільство

Шокін: Луценко благав Порошенка призначити його генпрокурором. Говорили, що на колінах

0

Колишній генеральний прокурор України Віктор Шокін в інтерв’ю засновнику видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону розповів, що Юрій Луценко на колінах просив п’ятого президента Петра Порошенка призначити його главою Генпрокуратури.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

За інформацією Шокіна, це сталося під час поїздки до Японії.

“Вони були в Японії в листопаді, якщо я не помиляюся, 2015 року, Порошенко і Луценко (Порошенко перебував у Японії з офіційним візитом у квітні 2016 року. До складу української делегації входив Луценко. – “ГОРДОН”). І ось я про це говорив – повторю ще раз: там Луценко благав Порошенка призначити його генеральним прокурором”, – розповів Шокін.

Гордон нагадав, що в одному з інтерв’ю Шокін сказав, що Луценко під час цього стояв на колінах, і уточнив: це дійсно так було чи мовна фігура.

“Говорили, що так [на колінах]. Я не стверджуватиму, бо не бачив… Клявся у вірності там – ну все що завгодно. І тоді й було ухвалено рішення, що він буде генеральним прокурором. У листопаді, підкреслюю”, – сказав Шокін.

У лютому 2016 року, за словами колишнього чиновника, він зустрічався з Порошенком. На зустрічі тодішній глава держави просив Шокіна піти з посади, оскільки на цьому нібито наполягають США і відмовляються виділяти Україні гроші. За словами Шокіна, Порошенко також запитав, кого можна призначити наступним генпрокурором.