Суспільство

Шуфрич пропонує скасувати відповідальність за носіння георгіївської стрічки

0

Народний депутат України від “Опозиційної платформи – За життя” Нестор Шуфрич ініціював скасування відповідальності за використання георгіївської стрічки. Це випливає із законопроєкту №3457, який він подав до Верховної Ради 8 травня, пише видання Гордон.

Армія! Мова! Віра! Це для тебе не пусті слова, правда? Державницька позиція для тебе є пріоритетною і ти не дозволиш всіляким реваншистам здати Україну? Тоді підписуйся на "Європейську Україну" у фейсбуці!

facebook.com/euroua20/

Документ має назву “Проєкт закону про визнання таким, що втратив чинність, закону України “Про внесення доповнення до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони виготовлення та пропаганди георгіївської (гвардійської) стрічки”.

Шуфрич – єдиний ініціатор законопроєкту.

Текст документа на сайті Верховної Ради поки відсутній. Законопроєкт передано на розгляд керівництву парламенту.

Помаранчево-чорну стрічку протягом останніх років російська влада використовує як символ перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. В Україні георгіївська стрічка стала одним із найпопулярніших символів сепаратистів.

16 травня 2017 року Верховна Рада ввела адміністративну відповідальність за носіння георгіївської стрічки, 12 червня п’ятий президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон, який набув чинності 15 червня 2017 року. Згідно з документом, за носіння георгіївської стрічки не ветеранами війни передбачено штраф, а в разі повторного її використання – арешт.