Новини

Скандал у “Нафтогазі”: топ-менеджменту не виплатили премії за перемогу над Росією

0

Виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко заявив про порушення трудового законодавства через невиплату багатомільйонної премії за перемогу в Стокгольмському арбітражі.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Умовами трудового договору мені передбачена виплата заробітної плати, яка включає «премію за досягнення вагомих цілей, реалізацію стратегічно важливих проєктів». За умовами трудового договору роботодавець був зобов’язаний виплатити 50% премії ще 30 грудня 2019 року, але цього досі не було зроблено» , — йдеться в його зверненні на ім’я голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва.

Вітренко зазначає, що невиплата зарплати — це адміністративне правопорушення, а в його випадку — ще й кримінальний злочин (ст. 175 Кримінального кодексу).

У своїй заяві Вітренко вказує, що він повністю заслужив цю премію, «зробивши найбільший внесок у те, що «Нафтогаз» отримав від «Газпрому» 2,9 млрд доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу і підписав новий контракт на транзит з гарантованими доходами в розмірі 7,2 млрд доларів».

Топменеджер відзначає, що ні «Нафтогаз», ані Кабмін не має права переглянути розмір його премії, не порушивши трудовий договір, а добровільно відмовлятися від чесно зароблених грошей на користь роботодавця він не збирається.

«Це може розглядатися скоріше або як примус з боку працедавця, або, з урахуванням традицій корупції в Україні, як спроба втриматися в кріслі, щоб потім використовувати свою посаду для збагачення вже корупційним шляхом», — заявив Вітренко.

Він додав, що з 11 лютого він звертатиметься до компетентних органів для захисту своїх законних інтересів і притягнення винних у порушенні законодавства до відповідальності.

Зазначимо, в 2018 році наглядова рада «Нафтогазу» вирішила передати на премії 1% від суми виграшу в арбітражі (4,6 млрд дол. США). Тоді виплатили першу частину премій на суму 20,7 млн доларів (541 млн грн). Ця сума відповідала 1% від обсягу виграшу, визнаного у фінансовій звітності «Нафтогазу» за 2017 рік.

Гроші отримав 41 співробітник компанії з числа тих, хто прямо або опосередковано внесли значний вклад у досягнення цього результату. Зокрема, голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв отримав $7,9 млн, а комерційний директор компанії Юрій Вітренко — $6 млн.